Hukuk yüksek yorum becerisidir

IMG_0009-(1)

Pınar Gültekin, 2012 yılı mezunlarından. Okulu bitirip yasal staj dönemini tamamladıktan sonra Londra’ya giderek bankacılık ve finans hukuku alanında yüksek lisans yaptı.

Bahar’ın renkleri

bahar_1

Kararlı adımlarla başladığı kariyer yolculuğunda hiçbir zaman kolaya kaçmadan ilerleyen Bahar Kongel Fransez 15 senedir çalıştığı moda sektörünün bugün en itibarlı isimlerinden. Özgün ve insan odaklı yaklaşımıyla styling alanında rakipsiz bir marka olan Bahar Kongel Fransez bizi evinde ağırladı, renkli ve samimi sohbetiyle tadına doyulmaz bir moda sohbetine imza attık. Moda çocukluk hayaliniz miydi? Küçüklükten beri hayalim […]

Turinay’dan hukukun komedyası

web.faruk

Faruk Turinay dördüncü kitabı “Hukuk Komedyası”nı geçtiğimiz Kasım ayında Prof. Dr. Cemal Bali Akal’ın editörlüğünde Dost Kitabevi Yayınları’ndan yayımladı. Turinay’ın hukuk bilgisini edebiyat birikimiyle harmanladığı Hukuk Komedyası, yazarın ağırlıklı olarak Güncel Hukuk Dergisi’nde yayımlanmış yazılarının yanı sıra ilk defa bu kitapta yayımlanan yarı kurgusal bir denemesine yer veriyor.

Psikoloji birikimiyle İK farkı

ik_esra_web

Hayatımıza yön veren en önemli şirketlerden biri olan Türk Telekom’un tüm İK süreçlerinin yöneticisi Esra Buldu, onur derecesiyle mezun olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin başarılı mezunlarından. 

Stratejik İK koltuğunda bir BİLGİ’li

ik_sanem_web

Tesadüfen başlayan İK kariyeri bugün Sanem Çizer Gürer için hayatının vazgeçilmezlerinden. “iyi ki İK’yi seçmişim” diyerek işine olan sevgisini  dile getiren Çizer Gürer, Bayer’in tüm işe alım süreçlerinden sorumlu İK yöneticisi. 

Sivil toplum gönüllüsü bir İK uzmanı

ik_elif_web

En başından itibaren ne istediğini bilen ve kariyerinin her aşamasını bu doğrultuda şekillendiren Elif Tutum Tuncer, aynı zamanda kadınların iş dünyasındaki yeri için mücadele ediyor. 

Sektöre hakim bir İK müdürü

ceyda_web

BİLGİ’nin başarılı psikoloji mezunlarından Ceyda Aymir Akhan kariyerini İnsan Kaynakları üzerine inşa etmiş. Şimdi St. Jude’s Medical Turkey’in İnsan Kaynakları Müdürü olan Aymir Akhan BİLGİ’nin ilk mezunlarından. 

Pegasus HR’da bir BİLGİ’li

ik_ahu_web

Ahu Uz, lisansını ve de yüksek lisansını BİLGİ’de tamamlamış BİLGİ’lilerden. Yaptığı bir iş görüşmesinde tecrübeli bir İK uzmanının keşfiyle kariyeri yön değiştirmiş. Şimdi Türkiye’nin en önemli havayolu şirketlerinden biri olan Pegasus’ta yine bu alanda çalışmaya devam ediyor. 

İK’da özgür ve özgün yaklaşımlar

ik_ipek_web

İK’da iyi bir kariyerin olmazsa olmazını “insan sevin, lider olun” cümlesiyle çok net özetleyen İpek Süerkan, BİLGİ’li olmanın en büyük ayrıcalığını da yine aynı berraklıkta tanımlıyor: “BİLGİ’de özgür ve kendi ayakları üzerinde duran özgüvenli bireyler yetişir.” 

Shell İK’nın fark yaratan müdürü

ik_dilek_web

BİLGİ’de tamamladığı çift-anadal programının üzerine bir de yüksek lisans tamamlayan Dilek Kızılcık, eğitiminin üzerine adım adım çıktığı kariyer basamaklarının her birini hakkıyla tamamlamış. 

Powered by Openmedia