BİLGİ’li olmak ayrıcalıktır

EMRE9153

Akademik olarak 2016 yılında mezun olan Hazal Söyleyen, “Böylesine inovatif ve süreklilik, geliştirebilirlik arz eden bir bölümden hayat boyu mezun oldum diyemiyor insan” diyerek başlıyor sözlerine.

Gönüllü projelerle çocuklara umut oluyor

EMRE8150

Özge Helvacıoğlu, BİLGİ’li psikologlardan. Umut Çocukları Derneği’nden Kanserli Çocuklarla Umut Vakfı’na, pek çok gönüllü projede yer aldı. “İstanbul Bilgi Üniversitesi, benim için çok güzel arkadaşlıklar, çok bilgili hocalar ve aynı zamanda çok iyi bir sosyal çevre ve etkinlikler demek” cümlesi ile başlıyor sözlerine.

Danışanlarının mutluluğu motivasyon kaynağı

EMRE8172

Erkin Ünalan 2011 mezunlarından. Ergen ve yetişkin danışanlarda başta duygudurum ve kaygı bozuklukları olmak üzere ilişkisel sorunlar, bağlanma problemleri, madde bağımlılığı, fobiler ve kişilik bozukluklarını içeren birçok alanda hizmet veriyor.

Psikolog olmak çocukluk hayaliydi…

IMG_2036

Duygu Doğmuş, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2006 yılında mezun oldu.Yüksek lisansını Klinik Psikoloji dalında yaptı. Bu arada değişik eğitimler alarak kendini klinik psikoloji alanında geliştirdi.

Hukuk yüksek yorum becerisidir

IMG_0009-(1)

Pınar Gültekin, 2012 yılı mezunlarından. Okulu bitirip yasal staj dönemini tamamladıktan sonra Londra’ya giderek bankacılık ve finans hukuku alanında yüksek lisans yaptı.

Bahar’ın renkleri

bahar_1

Kararlı adımlarla başladığı kariyer yolculuğunda hiçbir zaman kolaya kaçmadan ilerleyen Bahar Kongel Fransez 15 senedir çalıştığı moda sektörünün bugün en itibarlı isimlerinden. Özgün ve insan odaklı yaklaşımıyla styling alanında rakipsiz bir marka olan Bahar Kongel Fransez bizi evinde ağırladı, renkli ve samimi sohbetiyle tadına doyulmaz bir moda sohbetine imza attık. Moda çocukluk hayaliniz miydi? Küçüklükten beri hayalim […]

Turinay’dan hukukun komedyası

web.faruk

Faruk Turinay dördüncü kitabı “Hukuk Komedyası”nı geçtiğimiz Kasım ayında Prof. Dr. Cemal Bali Akal’ın editörlüğünde Dost Kitabevi Yayınları’ndan yayımladı. Turinay’ın hukuk bilgisini edebiyat birikimiyle harmanladığı Hukuk Komedyası, yazarın ağırlıklı olarak Güncel Hukuk Dergisi’nde yayımlanmış yazılarının yanı sıra ilk defa bu kitapta yayımlanan yarı kurgusal bir denemesine yer veriyor.

Psikoloji birikimiyle İK farkı

ik_esra_web

Hayatımıza yön veren en önemli şirketlerden biri olan Türk Telekom’un tüm İK süreçlerinin yöneticisi Esra Buldu, onur derecesiyle mezun olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin başarılı mezunlarından. 

Stratejik İK koltuğunda bir BİLGİ’li

ik_sanem_web

Tesadüfen başlayan İK kariyeri bugün Sanem Çizer Gürer için hayatının vazgeçilmezlerinden. “iyi ki İK’yi seçmişim” diyerek işine olan sevgisini  dile getiren Çizer Gürer, Bayer’in tüm işe alım süreçlerinden sorumlu İK yöneticisi. 

Sivil toplum gönüllüsü bir İK uzmanı

ik_elif_web

En başından itibaren ne istediğini bilen ve kariyerinin her aşamasını bu doğrultuda şekillendiren Elif Tutum Tuncer, aynı zamanda kadınların iş dünyasındaki yeri için mücadele ediyor. 

Powered by Openmedia