Yaparak Öğren!

halil_nalcaoglu_BILG2007[2]

  İletişim fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen yaratıcılık, sanat ve tasarımı bir araya getiren festival Project’03 ’iletişim basittir bu yüzden karmaşıktır’ temasıyla gerçekleşti. PROJECT03 ve BİLGİ’nin “yaparak öğren” prensibi üzerine İletişim Fakültesi Dekanı Halil Nalçaoğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

BİLGİ’de şekillenen akademik kariyer

aysegulkeskinzeren5ok

2005 yılında Uluslararası İlişkiler bölümü bitiren Ayşegül Keskin Zeren, okul yıllarında Model Birleşmiş Milletler (MUN) kulübüne aktif olarak çalıştı ve her sene BİLGİ MUN üyeleri ile New York’ta Birleşmiş Milletler binasında yapılan MUN konferanslarında üniversitesini temsil etti.

Robotik kulubü ile gelen akademik başarı

aslıyelkenci2ok

Aslı Yelkenci İstanbul Bilgi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği öğrencisi. Lisans eğitimimin ikinci senesinden bugüne kadar genel olarak biyomedikal uygulamalar üzerinde çalışmalarını sürdüren Mikrosistemler Laboratuvarı’nda (Microsystems Lab) araştırma asistanı olarak görev alıyor.

Yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu

anıltakurt3ok

Anıl Tankurt İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarım mezunu. Asıl hayali kostüm tasarımcısı olmak olan Anıl, o zamanlar daha çok yeni olan Moda Tasarım bölümüne girdi ve BİLGİ sayesinde kostüm tasarımıyla kalmayıp modanın tüm alanlarını tecrübe etti.

Hayal ettiği fırsatı yaşıyor

alara-nacarok

Alara Nacar Hukuk Fakültesinde eğitimine devam ediyor. Üniversite sınavlarına hazırlanma sürecinde okumak istediği bölümden emin olan Alara’ya BİLGİ’li olma kararını aldıran; Hukuk Fakültesi’nde ‘klinik ders’in olmasıydı.

İngiltere’den BİLGİ’ye uzanan yolculuk

valeribahar2ok

Valeri Bahar İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yönetimi’nde eğitim aldı. Valeri’ye göre,  kendini bildi bileli sporcu oluşu onu bugüne getiren en büyük etken. Jimnastik ve dans alanlarında kendini geliştirmiş olması, bu alanlarla ilgilenmesini de tetikledi. Ve böylelikle BİLGİ’li oldu.

Moda, sanat ve tutkunun mükemmel birlikteliği

sinemkalkavan3OK

Sinem Kalkavan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü mezunu. Yatay geçiş yapmayı düşünmeye başladığında BİLGİ’nin ona en uygun üniversite olduğunu fark etmesiyle başladı BİLGİ macerası. Moda Tasarımı bölümünün yeni olmasına rağmen bu kadar donanımlı derslerin olduğunu, 2014 yılında Erasmus programından döner dönmez BİLGİ’ye geçtiğinde öğrendi.

Hobi ile şekillenen bir kariyer öyküsü

onatkarabıcakOK

Onat Karabıçak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümü öğrencisi. Türkiye’de bu konuda en iyi eğitimi alabileceği yerde olduğunu düşünüyor. Küçük yaştan itibaren sporla ilgileniyor, hala aktif olarak futbol oynuyor.

Hukuk eğitiminden radyoculuğa uzanan bir öykü

kamil_ok

Kamil Özdemir  İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İşletme-Ekonomi(üstün başarı) programıyla çift anadal yapma hayali, Bilgi’yi seçmesinde önemli bir etkendi. İşletme-Ekonomi ve Ekonomi-Finans üstün başarı programları London School of Economics ile işbirliğiyle yürütülüyor.

Başarının sırrı: motivasyon, istek ve azim

demetsoyyılmaz_ok

Demet Soyyılmaz, BİLGİ’de psikoloji okumaya insan zihninin derinliklerini öğrenmek için çok büyük bir hevesle başladı. Dört yılın sonunda kendini önemli derecede bilgilenmiş ve bilimsel olarak gelişmiş olarak buldu.

Powered by Openmedia