Dr. Çağrı Bağcıoğlu’nun kaleminden Kuştepe Kampüsü…

cagri

Gerçek anlamda ilk kampüsümüz Kuştepe’nin hem üniversitemiz tarihinde hem de kişisel olarak benim zihnimde çok özel bir yeri var. Bundan 10 yıl önce, BİLGİ’ye ilk geldiğimde ofisim Kuştepe Kampüsü’nde idi.

Bir zamanlar Kuştepe…

Ege-Yazgan-2

Rektör Vekili Prof. Dr. Ege Yazgan ile 1997 yılına gittik. Kuştepe Kampüsü’nün ilk günlerinden bugünlere uzanan derin bir yolculuk… Kuştepe’nin hikayesi çok eski gerçekten… İstanbul Bilgi Üniversitesi olarak kurulduğumuz 1996 yılında, İstinye’de tarihi bir binada

Burak Mutçalıoğlu’nun gözünden Kuştepe Kampüsü

IMG_8238

Burak Mutçalıoğlu. 1994 yılında başladı BİLGİ yolculuğu…Öğrencilik hayatından sonra iş hayatına da BİLGİ ile devam etti. Şuan Öğrenci Destek Hizmetleri Direktörü-Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev alıyor.

Spor salonuyla, yeni binalarıyla Kuştepe’de bir vaha: İstanbul Bilgi Üniversitesi

IMG-9616

Kuştepe Kampüsü’nü yaşayan isimlerden bir diğeri Özgür Sağmal. Siyaset Bilimi mezunu olan Sağmal ile o dönemleri konuştuk. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin kökleri aslında 1994 yılında Baltalimanı’nda kurulan ISIS (İstanbul School of International Studies) eğitim kurumuna dayanıyor.

Amerika’dan BİLGİ’ye uzanan bir yolculuk hikayesi…

ersu_ablak

Ersu Ablak için BİLGİ yolculuğu planlı olmayan durumların güzel bir neticesi oldu aslında. Amerika’da okumayı planlarken, birden Türkiye’de kalması gerekti ve kendini İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencisi olarak buldu.

Sahne ve gösteri sanatlarından dijital dünyaya uzanan yolculuk…

[CD]-June-03,-2016---1745

Müge Doğrular’ın hikayesi 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Halkla ilişkiler bölümüne girmesi ile başladı.

Anahtar kelime: Özgüven

11071731_1555774901363060_7130802909345790655_n

Umut Engin, 2015 yılında İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite döneminden önceki aktif iş hayatı, onu kariyer basamaklarını tırmanma konusunda daha şanslı kıldı

Yeni nesil su matarası: SuCo!

DSC03221

Zeynep Uslu’nun hikayesi 2010 yılında BİLGİ ile tanışmasıyla başladı. Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünü başarı ile bitirdikten sonra kariyerini tam da hayalleri doğrultusunda gerçekleşmeye başladı.

Dostluk hayallerinin kesişim noktası: Design.CO

desıgncofotoyatay

Günlük kullanım alanlarımızı rafine, özgün ve fonksiyonel tasarımları çeşitli yapım teknikleri kullanarak kişiselleştiren, özgünleştiren bir marka; Design.CO. Markanın yaratıcıları, mezunlarımızdan Kübra Karahan ve Dilara Rzazade…

Resim tutkusu ile başlayan rengarenk bir proje: Since Bags

Serra-İnce

Serra İnce, 2010 yılında Sahne ve Gösteri Sanatları’ndan mezun oldu. Çocukken resme olan yatkınlığı ve tutkusu, onu şimdinin başarılı girişimcilerinden biri yaptı. Since Bags ile hatırı sayılır bir takipçi kitlesine sahip olan Serra İnce ile BİLGİ’yi ve projelerini konuştuk.

Powered by Openmedia