…ve bas gitarda Alp Ersönmez!

web.alp_ersonmez_

Müzik tutkusuna karşı koyamayıp İstanbul’a gelen, armoni bilmek şart deyip yeniden okullu olan Alp Ersönmez, bugün müzik sektörünün aranan isimlerinden. Bas gitar sanki “Alp gelse de beni çalsa” demiş adeta, kendi tabiriyle geç başlamış gitar çalmaya ama bugün Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden. Bas gitarist Alp Ersönmez’le Tünel’de, Çinili Han’daki DoRe Müzik’te buluştuk, BİLGİ’yi ve sektörü konuştuk.

“Ben sizden kaçtım”

kazaz_

Can Kazaz BİLGİ Music Label’dan çıkan yeni albümü “Ben Sizden Kaçtım”la dijital platformlarda yerini aldı. Farklı tarzıyla öne çıkan Kazaz’ın bu albümünde de şarkı sözü ve besteler yine kendisine ait. Yüksek onur derecesiyle mezun olduğu Müzik Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak yoluna devam eden Can Kazaz’la Moda’da -yine bir BİLGİ mezunun sahibi olduğu- 1Up Coffee’de buluştuk kariyerini ve albümünü […]

İkinci nesil BİLGİ’li

web.bilal_

Türk müziğini uluslararası müziklerle buluşturarak kendi tarzını yaratmış BİLGİ’li müzisyenlerden Bilal Karaman müziği için “kendi sesim” derken hiç de haksız değil. Ben sordum, Bilal Karaman çaldı. Buyrunuz yalın bir müzisyen röportajına, ılık bir bahar günü Taksim Gezi Parkı’na…

Daima müzik Daima dostluk

web.Ediz&Cem

“Ülkenizin sanat politikası yoksa hiçbir şey yapamazsınız.” Ediz Hafızoğlu ve Cem Tuncer’le TRT Radyosu’ndaki provalarının arasında buluştuk. Belki biraz da mecburiyetten, kendi plak şirketlerinin sahibi başarılı müzisyenler Hafızoğlu ve Tuncer iki noktanın altını kalın kalın çizdi: devlet desteği ve sanat politikası.

Büyülü melodiler

web.elif_caglar_

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Caz Kompozisyonu eğitimi alan Elif Çağlar, öğrencilik yıllarından bu yana devam eden başarılı müzik kariyerini aldığı ödüllerle perçinlemiş. Çağlar’ın “M-U-S-I-C” isimli albümü bir kadın caz vokalistinin tüm söz, müzik ve aranjmanlarını yazdığı, ilk İngilizce albüm olarak Türkiye müzik tarihine geçti. Konserlerine ve atölye çalışmalarına devam eden Elif Çağlar’la BİLGİ’den bugüne müziği sorduk.

Bir ömür müzik

web.ozgur_kankaynar_

BİLGİ Müzik’in başarılı mezunlarından Özgür Kankaynar, müzik aşkına Bursa’dan İstanbul’a geldiği günden bu yana kararlı bir şekilde müzik icra etmeye devam ediyor. Çocukluk hevesiyle başlayan müzik yolculuğuna BİLGİ’yle yeni bir yön veren Özgür Kankaynar’la yeni albüm kayıtları arasında bizi ağırladığı Pür Stüdyo’da buluştuk. 

BİLGİ’nin medarı iftiharı

web.bedikyan_

BİLGİ’nin yetenekli mezunlarından caz müzisyeni Burak Bedikyan, Amerika Birleşik Devletleri’nin verdiği üstün yetenekli sanatçı vizesiyle Eylül’de New York’a yerleşiyor. Eşinin misafirperliği eşliğinde ve dünya tatlısı kızları Arya’yla birlikte ailece yaptığımız sohbette BİLGİ’den New York’a müziği konuştuk.

Edebiyattan müziğe kesin dönüş!

web.fehmi_

Mert Fehmi Alatan ile bu röportajı yapabilmek için kendisinin Fildişi Sahili’ndeki Abi Reggae Festivali’nden dönmesini bekledik. İyi ki bekledik çünkü Alatan hem çok güzel fotoğraflar getirdi hem de son derece ilginç olan grubun festival hikayelerini paylaştı. 

INSTANT Çağrı Sertel

web.cagri_sertel_

Piyano Kompozisyon mezunu Çağrı Sertel daha okul yıllarında ilk albümünü kaydetmiş başarılı bir müzisyen. Evi aynı zamanda stüdyosu da olan Sertel için müzik bir yaşam biçimi. “Instant” albümünün çıkışına denk gelen günlerde bizi Taksim’deki evinde samimi bir şekilde ağırlayan Sertel ile müziğini ve elbette yeni albümünü konuştuk.

En BİLGİ’li müzisyen

web.kaan_

Kaan Düzarat için en BİLGİ’li müzisyen demek pek de yanlış olmayacak sanırım. Çünkü sosyolojiyle başladığı eğitimini BİLGİ Müzik’i bitirerek tamamlamış. Düzarat bu süreçte BİLGİ’nin tüm kampüslerinde bulunmuş bir uzman öğrenci.

Powered by Openmedia