Viking köyünde balığa doydum

3

Hareketli gece hayatıyla Tallinn turistler için bir cazibe merkezi ama merkezdeki restoranların çoğu turist kapanı, yolu Tallinn’e düşenlere rotalarını Viking köyüne çevirmelerini tavsiye ederim.

Bu fotoğraflar bol ‘like’ alır

foto

Devir, “Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun; bize like’lardan haber verin” devri malum. Hal böyle olunca da herkes bir  ‘tag’ yarışında, herkes bir ‘like’ peşinde. Biz de düşündük taşındık ve bu savaşa en etkili silahlarımızla girmeye karar verdik. Sosyal medyada fenomen olmanıza yardımcı olacak harika fotoğraf tüyoları hazırladık sizin için.

Dünyanın dört bir yanından festival manzaraları

El-Colacho-1ok

Konuya çok iddialı girmiş gibi olmayalım ama muhtemelen az sonra edindiğiniz bilgilerin ardından, seyahat planınızı ülkelerin festival zamanına denk getirmeye gayret edeceksiniz. Eğer biraz macera, bol miktar eğlence, bir haylice de adrenalin tutkunuysanız sizi şöyle dünyada kısa bir yolculuğa çıkaracağız az sonra.

Bugünün sanatı; dünyanın en iyi çağdaş sanat müzeleri

Borghese-Gallery-2ok

Hiçbir akımdan etkilenmeyen, kendi kurallarına hakim sanat akımı… Contemporary Art, 1950’li yıllardan beri hayatımızda. Bu sayımızda sizin için dünyanın en iyi çağdaş sanat müzelerini araştırdık.

Sıradışı rotalara seyir etme zamanı

1485334029_KARAYI__PLERok

Her gün yepyeni bir şehri kamaranızın konforunda keşfetmek gibisi yok! Denizde uzun süre sıkılırım, rotalar birbirine benziyor gibi düşünceleriniz varsa bir kenara bırakın, bu rotalar ve gemilerde yolculuk çok keyifli olacak.

Beden estetiği toplumsal kabulün ön koşulu mu?

web.estetik

Estetik operasyonlar artık bir sağlık ihtiyacının ötesinde bambaşka anlamlar da taşıyor. Günümüzde bedenimizle ilgili nerdeyse her türlü şikayetimizin yegane çözümü olarak başvurduğumuz estetik operasyonlar aslında çoğu zaman keyfi ameliyatlar.

Vücudunuzun paslarını silin, Bahar Yorgunluğuna Karşı Gelin!

web.Detoks

Çetin bir kış geçirdik.  Hava kirliliğine ve soğuğa bağlı olarak dışarıda yapabileceğimiz egzersizleri erteledik. Belki kendimizi enerjisiz hissedip aşırı kalorili ve hatta şekerli ürünleri tükettik. Baharla birlikte hava sıcaklıklarının değişmesi ve dengesizleşmesi kıştan yeni çıkmış ağırlaşmış vücudumuzu arındırmak için bir fırsat…

Balkanlardan üç lezzet durağı

web.gurme_71_

Bu kış Bulgaristan’dan Romanya’ya uzanan bir Balkan turu yaptım. Seyahatimde Varna ve Bükreş’te sürpriz lezzetlerle karşılaştım. Gezimin ilk ayağı Karadeniz’in şirin liman kentlerinden Varna, buranın denizi bizim bildiğimiz Karadeniz gibi dalgalı değil, aksine koy içinde yer aldığı için sakin. Bulgaristan Romanya’ya göre ucuz olduğu için Romen turistler de bu kente rağbet ediyorlar.

Hadi Kaş’a

web.kas_

Henüz gitmediysen bu sene planlarına Kaş’ı al mutlaka. Aşığı çok bu güzel destinasyonu görmeyi erteleme hayatında. Neden mi? Doyumsuz gün batımları ve şaşırtıcı bir lezzet festivali için hadi Kaş’a… Geçen sene detaylı bir şekilde deneyimleme şansı bulduğum bu güzel destinasyona tekrar gitmeye beni çoktan ikna eden sebepler.

Buzzz gibi şubat romantizmi

buzz_web

Yılın en romantik ayıdır Şubat. Sevgililer Günü her yerde kutlanır elbet ama en romantik en ilginç kutlamaların nerelerde yapılabileceğini düşününce kuzey kutbunu buz kırıcıyla gezmek, buz otelde konaklamak ya da Sibirya ekspresiyle yol almak gibi seçenekler çıktı karşımıza. Bu sene unutulmaz bir Sevgililer Günü için yapmadığınız bir şey yapın, ama önce bizim seçtiklerimize bir göz […]

Powered by Openmedia