Karavan hayatı size göre mi? Bu 9 soru karar vermenize yardımcı olacak!

indir

Bu sayımızda pek bir kaçıp gidesimiz geldi galiba; önceki sayfalarda ağaç evlere özenirken şimdi de gözümüze karavan hayatını kestirdik.   Düşünün, uyanıyorsunuz… Canınızın istediği her yer eviniz; gün olur yeşil bir alan, gün olur temiz kokulu bir deniz kenarı. Tek rotanızın hayal gücü olduğu şahane bir hayat… Hani olurda bir gün başınızı alıp gitmek istiyorsanız […]

Anlatmaya gerek yok: Görüyorsunuz bu ağaç evler mükemmel!

4

Sebebi bilinmez; artık çocukluğun verdiği yetkiye dayanarak mı hayal kurarız yoksa içimizde bir yerlerde orman sevdası mı vardır inanın emin değiliz. Ve fakat bildiğimiz şu ki hemen hemen her çocuk küçüklüğünde bir ağaç evde yaşamak istemiştir.

Motivasyon güç saatinizi bulun

motivasyon

Araştırmalar odak, gayret ve enerjinizin her gün aynı zamanda zirve yaptığını gösteriyor. En üretken saatinizi bulup işlerinizi halletmek için bu beş stratejiyi kullanın. Uzmanlar, çoğu insanın zihinsel enerjisinin lunapark treni gibi olduğunu söylüyor.

Bu yaz her sabah limonlu su içiyoruz ÇÜNKÜ…

ok

Sıcak günlerle kavrulduğumuz, klima görünce kendimizi yerlere attığımız yaz sıcaklarına selam olsun diyerek başlamak isteriz yazımıza. Malum yaz ayı, hayli hararetli günler yaşıyoruz. Bu hararet döneminde ödem, şişkinlik vb. gibi şikayetler de gün yüzüne çıkıyor.

Her telden her türden

Sergi

İstanbul birbirinden değerli sanatçıların eserlerini sergilemeye devam ederken sanatseverlere değişik tatlar yaşatmayı unutmuyor; sanal gerçeklikle sadece görmenin ötesine geçeceğiniz ‘Eşikler’, Osmanlı tarihini çinilerde göreceğimiz ‘Kütahya Çini ve Seramik Koleksiyonu’, sürreal çalışmalara aşık olacağınız ‘Joan Miró Litografi ve Gravür’ ve herkesin ayrıştığı bir nokta vardır diyen ‘Devamlılık Hatası’nı bu satırlarda okuyun!

Amaretti’nin yanına yakışacak ev yapımı soğuk kahveler!

shutterstock_137430563 v2

İtalyanlar ağızlarının tadını biliyor; bunu Tiramisu ve spagettilerde fazlaca gördük. Yazın en kavurucu günlerini hissettiğimiz şu günlerde biraz serinlemek istedik.

Viking köyünde balığa doydum

3

Hareketli gece hayatıyla Tallinn turistler için bir cazibe merkezi ama merkezdeki restoranların çoğu turist kapanı, yolu Tallinn’e düşenlere rotalarını Viking köyüne çevirmelerini tavsiye ederim.

Bu fotoğraflar bol ‘like’ alır

foto

Devir, “Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun; bize like’lardan haber verin” devri malum. Hal böyle olunca da herkes bir  ‘tag’ yarışında, herkes bir ‘like’ peşinde. Biz de düşündük taşındık ve bu savaşa en etkili silahlarımızla girmeye karar verdik. Sosyal medyada fenomen olmanıza yardımcı olacak harika fotoğraf tüyoları hazırladık sizin için.

Dünyanın dört bir yanından festival manzaraları

El-Colacho-1ok

Konuya çok iddialı girmiş gibi olmayalım ama muhtemelen az sonra edindiğiniz bilgilerin ardından, seyahat planınızı ülkelerin festival zamanına denk getirmeye gayret edeceksiniz. Eğer biraz macera, bol miktar eğlence, bir haylice de adrenalin tutkunuysanız sizi şöyle dünyada kısa bir yolculuğa çıkaracağız az sonra.

Bugünün sanatı; dünyanın en iyi çağdaş sanat müzeleri

Borghese-Gallery-2ok

Hiçbir akımdan etkilenmeyen, kendi kurallarına hakim sanat akımı… Contemporary Art, 1950’li yıllardan beri hayatımızda. Bu sayımızda sizin için dünyanın en iyi çağdaş sanat müzelerini araştırdık.

Powered by Openmedia