Beden estetiği toplumsal kabulün ön koşulu mu?

web.estetik

Estetik operasyonlar artık bir sağlık ihtiyacının ötesinde bambaşka anlamlar da taşıyor. Günümüzde bedenimizle ilgili nerdeyse her türlü şikayetimizin yegane çözümü olarak başvurduğumuz estetik operasyonlar aslında çoğu zaman keyfi ameliyatlar.

Vücudunuzun paslarını silin, Bahar Yorgunluğuna Karşı Gelin!

web.Detoks

Çetin bir kış geçirdik.  Hava kirliliğine ve soğuğa bağlı olarak dışarıda yapabileceğimiz egzersizleri erteledik. Belki kendimizi enerjisiz hissedip aşırı kalorili ve hatta şekerli ürünleri tükettik. Baharla birlikte hava sıcaklıklarının değişmesi ve dengesizleşmesi kıştan yeni çıkmış ağırlaşmış vücudumuzu arındırmak için bir fırsat…

Balkanlardan üç lezzet durağı

web.gurme_71_

Bu kış Bulgaristan’dan Romanya’ya uzanan bir Balkan turu yaptım. Seyahatimde Varna ve Bükreş’te sürpriz lezzetlerle karşılaştım. Gezimin ilk ayağı Karadeniz’in şirin liman kentlerinden Varna, buranın denizi bizim bildiğimiz Karadeniz gibi dalgalı değil, aksine koy içinde yer aldığı için sakin. Bulgaristan Romanya’ya göre ucuz olduğu için Romen turistler de bu kente rağbet ediyorlar.

Hadi Kaş’a

web.kas_

Henüz gitmediysen bu sene planlarına Kaş’ı al mutlaka. Aşığı çok bu güzel destinasyonu görmeyi erteleme hayatında. Neden mi? Doyumsuz gün batımları ve şaşırtıcı bir lezzet festivali için hadi Kaş’a… Geçen sene detaylı bir şekilde deneyimleme şansı bulduğum bu güzel destinasyona tekrar gitmeye beni çoktan ikna eden sebepler.

Buzzz gibi şubat romantizmi

buzz_web

Yılın en romantik ayıdır Şubat. Sevgililer Günü her yerde kutlanır elbet ama en romantik en ilginç kutlamaların nerelerde yapılabileceğini düşününce kuzey kutbunu buz kırıcıyla gezmek, buz otelde konaklamak ya da Sibirya ekspresiyle yol almak gibi seçenekler çıktı karşımıza. Bu sene unutulmaz bir Sevgililer Günü için yapmadığınız bir şey yapın, ama önce bizim seçtiklerimize bir göz […]

Lüks ve soyluluğun daimi eşlikçisi: Şampanya

sampanya_web

Yine bir Sevgililer Günü daha yepyeni sürprizleriyle kapımıza dayanmışken ne yenir ne içilir diye düşündüğümüzde ilk aklımıza gelen sadece sevgililerin değil, bütün önemli kutlamaların vazgeçilmezi şampanya oldu. Teşekkürler Dom Perignon…

Sevgililere vizesiz, tasasız Belgrad

belgrad_web

Sırbistan’ın başkenti Belgrad son yıllarda Türkler’in en sık tercih ettiği yurt dışı rotalarından biri. Vize gerekmeyişi ve ucuz uçak biletleri bu tercihteki önemli sebeplerden. Belgrad, seyahatseverlerin daha çok bahar ve yaz aylarında gitmeyi tercih ettiği bir şehir. Ama bizim için tatilin mevsimi yok, yeter ki şartlar elversin. İşte Belgrad gezilerimden sonra aklımda kalan ve hiçbir yerde […]

Güzellik bahane kabul etmez!

kore_web

Kore güzellik ritüelleri tüm dünyanın ilgi odağı olmuş durumda. Kabul edelim hepimiz Koreli kadınların doğal ve canlı görünen ciltlerine hayranız. Koreli kadınlar günlük bakımları için büyük bir emek harcıyorlar ve görünüşleri mükemmel görünmeden evden dışarı adım atmıyorlar. Yani sandığınız gibi doğuştan kusursuz bir cilde sahip değiller.

Erkek modasına neler oluyor?

erkek_web

Zaman geçiyor, insanlar değişiyor tabi moda da değişiyor. Trendler çok hızlı doğup, ölüyor. Erkek modası da bundan nasibini alıyor. Gittikçe kısalmaya ve daralmaya başlayan pantolonlar salgın hastalık gibi bulaşmaya başladı. Hayatta giymem diyenler bile o paçaları kısaltır oldu. Ortaya “modaya körü körüne bağlanmak” anlayışı çıkıyor.

Güç kadında artık!

kadin_web

İş hayatında ciddiyetin sembolü olan takım elbiseler, artık sokağa indi. Üstelik her kombine de uyum sağlar oldu. Fakat 1900’lü yıllarda kadınların takım elbise giymesi söz konusu bile değildi. Giyenin kötü örnek gösterildiği takım elbisenin özgürlüğünü ilan etmesi çok da kolay olmadı. 

Powered by Openmedia