En genç dergi: Addictive

addictive_web

BİLGİ Reklamcılık Bölümü’nün en yeni girişimi olan Addictive dergisi sektörün en genç dergisi olarak geçtiğimiz ay yayın hayatına merhaba dedi. Derginin kurucularından Kami Vanlıoğlu, dergi kadrosu için 40 kişilik kocaman bir aile olduklarını söylüyor ve bu ailenin bir parçası olmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu da ekliyor.

Doldukça patlayan dergi: Fil Köprüsü Dergi

fil_web

Adı gibi dolu dolu bir dergi Fil Köprüsü, dolmadan çıkmıyor insan içine. santralistanbul merkezli jenerasyon ve kurmaca dergisi Fil Köprüsü’nde hikayeler de var, film eleştirisi de. Ve kapıları derdini yazarak anlatan herkese açık. BİLGİ Metin Yazma Kulübü’nün yayın organı olarak 2013 yılında yayın hayatına başlayan  Fil Köprüsü Dergi’nin kuruluş sürecini ve hedeflerini derginin kurucularından Barış Demirsoy […]

İstanbul’u okumak için: metrobüs günlükleri

metrobus_web_gorsel

BİLGİ Mimarlık Bölümü’nün mimarlık atölyesi olarak en başta sadece 3. sınıflar için düşünülen ama sonra tüm Türkiye’ye yayılan kendi halinde bir atölye çalışması olan Metrobüs Günlükleri Projesi büyük yankı uyandırdı. Mazisi kısa olsa da İstanbul’da şehir hayatının tam kalbinde, o yakadan bu yakaya binlerce insan taşıyan metrobüslerle ilgili hiçbir şey doğası gereği mütevazi kalamıyor. 

Bilgili Girişimciler’in yeni dönemi

bilgili_web

BİLGİ’nin en büyük kulübü olan “Bilgili Girişimciler Kulübü” kurulduğu günden bu yana kendinden hiç bu kadar çok bahsettirmemişti. Geçtiğimiz Ocak ayında başkanlığa seçilen Emin Hamzaoğlu ile kulüpte yeni bir dönem başladı. Başkanlığının ilk yılını tamamlarken Hamzaoğlu hem kendi hikayesini hem de kulübün bugünlere geliş serüveni anlattı.

Fikirlerin Girişime Dönüştüğü Startup Weekend BİLGİ

web_startup_weekend_b__l

Bu yıl ilk defa İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde, Bilgi Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Kulübü ile Bilgili Girişimciler Kulübü’nün koordinatörlüğünde “Startup Weekend” düzenlendi. Startup Weekend BİLGİ yarışmasında jüri üyelerinin değerlendirmesiyle birinciliğe layık görülen proje “Work is Now” oldu. 

BİLGİ ailesinin kıdemli müdürü

mustafa_odev_web

İstanbul Bilgi Üniversitesi, yönetimi, çalışanları ve öğrencileriyle büyük bir aile. Her şeyin kusursuz bir şekilde ve hızla büyüdüğü BİLGİ’de, çalışanlarının özverili tutumunun bu büyümeye katkısı yadsınamaz. Mustafa Ödev de bu özverili çalışanlardan biri. 2000 yılında Kuştepe’de başladığı BİLGİ yolculuğu, bugün BİLGİ’nin Dolapdere Kampüsü’nde sürüyor. 

Kahramana dair ne varsa

volkan_yucel_web

Anlatacak çok şeyi olan akademisyen Volkan Yücel Bilgisayar ve Eğitim Teknolojileri’yle başladığı eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde sinema-televizyon üzerine yüksek lisans yaparak devam etmiş, onun da üzerine bir diğer medya, sanat ve felsefe yüksek lisansı ile sosyoloji doktoraları gelmiş. Kahraman’ın Yolculuğu adlı kitabından hareketle Yücel’le kahramana dair ne varsa konuştuk.

BİLGİ’lilerin artık BİLGİ Music Label’ı var

web_bilgi_music_can_kazaz_

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü, üniversite bünyesinde yapım şirketi BİLGİ Music Label’ı kurdu. Kısaca BML, ilk paylaşımını bağımsız müziğin son dönemde adından sıkça söz ettiren ismi ve BİLGİ araştırma görevlisi Can Kazaz ile yaptı. BİLGİ Music Label’i yeniden ayağa kaldıran ve tüm BİLGİ’lere önemli bir kapı açan girişimin mimarı Ateş Erkoç süreçte yaşananları ve BML’nin […]

Kampüste bir müze müzede bir santraldükkan

emre4154

Bazı binalar vardır, eskimez, santral binası da bunlardan biri. Haliç’teki eski Silahtarağa Santral binası korunarak santralistanbul’a dönüştürüldü ve bu tarihi bina 2007 yılından bu yana santralistanbul Enerji Müzesi olarak hizmet vermeye devam ediyor, yalnız ufak bir farkla, şimdi artık 100 yıllık bu tarihi binada eğitimler ve etkinlikler yapılıyor.

Bu kulüp dans ettirir

dans-kulubu_web

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin popüler kulüplerinden BİLGİ Dans Kulübü bu yıl da esip geçmeye hazır. Eylül ayında yaptığı tanışma toplantısıyla yeni döneme yeni üyeleriyle başlayan dans kulübünün kapısı dans etmek isteyen herkese açık. BİLGİ Dans Kulübü’nü Samet Alyu anlattı.

Powered by Openmedia