…ve bas gitarda Alp Ersönmez!

web.alp_ersonmez_

Müzik tutkusuna karşı koyamayıp İstanbul’a gelen, armoni bilmek şart deyip yeniden okullu olan Alp Ersönmez, bugün müzik sektörünün aranan isimlerinden. Bas gitar sanki “Alp gelse de beni çalsa” demiş adeta, kendi tabiriyle geç başlamış gitar çalmaya ama bugün Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden. Bas gitarist Alp Ersönmez’le Tünel’de, Çinili Han’daki DoRe Müzik’te buluştuk, BİLGİ’yi ve sektörü konuştuk.

İkinci nesil BİLGİ’li

web.bilal_

Türk müziğini uluslararası müziklerle buluşturarak kendi tarzını yaratmış BİLGİ’li müzisyenlerden Bilal Karaman müziği için “kendi sesim” derken hiç de haksız değil. Ben sordum, Bilal Karaman çaldı. Buyrunuz yalın bir müzisyen röportajına, ılık bir bahar günü Taksim Gezi Parkı’na…

Büyülü melodiler

web.elif_caglar_

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Caz Kompozisyonu eğitimi alan Elif Çağlar, öğrencilik yıllarından bu yana devam eden başarılı müzik kariyerini aldığı ödüllerle perçinlemiş. Çağlar’ın “M-U-S-I-C” isimli albümü bir kadın caz vokalistinin tüm söz, müzik ve aranjmanlarını yazdığı, ilk İngilizce albüm olarak Türkiye müzik tarihine geçti. Konserlerine ve atölye çalışmalarına devam eden Elif Çağlar’la BİLGİ’den bugüne müziği sorduk.

Bir ömür müzik

web.ozgur_kankaynar_

BİLGİ Müzik’in başarılı mezunlarından Özgür Kankaynar, müzik aşkına Bursa’dan İstanbul’a geldiği günden bu yana kararlı bir şekilde müzik icra etmeye devam ediyor. Çocukluk hevesiyle başlayan müzik yolculuğuna BİLGİ’yle yeni bir yön veren Özgür Kankaynar’la yeni albüm kayıtları arasında bizi ağırladığı Pür Stüdyo’da buluştuk. 

Edebiyattan müziğe kesin dönüş!

web.fehmi_

Mert Fehmi Alatan ile bu röportajı yapabilmek için kendisinin Fildişi Sahili’ndeki Abi Reggae Festivali’nden dönmesini bekledik. İyi ki bekledik çünkü Alatan hem çok güzel fotoğraflar getirdi hem de son derece ilginç olan grubun festival hikayelerini paylaştı. 

Psikoloji birikimiyle İK farkı

ik_esra_web

Hayatımıza yön veren en önemli şirketlerden biri olan Türk Telekom’un tüm İK süreçlerinin yöneticisi Esra Buldu, onur derecesiyle mezun olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin başarılı mezunlarından. 

Stratejik İK koltuğunda bir BİLGİ’li

ik_sanem_web

Tesadüfen başlayan İK kariyeri bugün Sanem Çizer Gürer için hayatının vazgeçilmezlerinden. “iyi ki İK’yi seçmişim” diyerek işine olan sevgisini  dile getiren Çizer Gürer, Bayer’in tüm işe alım süreçlerinden sorumlu İK yöneticisi. 

Sivil toplum gönüllüsü bir İK uzmanı

ik_elif_web

En başından itibaren ne istediğini bilen ve kariyerinin her aşamasını bu doğrultuda şekillendiren Elif Tutum Tuncer, aynı zamanda kadınların iş dünyasındaki yeri için mücadele ediyor. 

Sektöre hakim bir İK müdürü

ceyda_web

BİLGİ’nin başarılı psikoloji mezunlarından Ceyda Aymir Akhan kariyerini İnsan Kaynakları üzerine inşa etmiş. Şimdi St. Jude’s Medical Turkey’in İnsan Kaynakları Müdürü olan Aymir Akhan BİLGİ’nin ilk mezunlarından. 

Pegasus HR’da bir BİLGİ’li

ik_ahu_web

Ahu Uz, lisansını ve de yüksek lisansını BİLGİ’de tamamlamış BİLGİ’lilerden. Yaptığı bir iş görüşmesinde tecrübeli bir İK uzmanının keşfiyle kariyeri yön değiştirmiş. Şimdi Türkiye’nin en önemli havayolu şirketlerinden biri olan Pegasus’ta yine bu alanda çalışmaya devam ediyor. 

Powered by Openmedia