Robotik kulubü ile gelen akademik başarı

aslıyelkenci2ok

Aslı Yelkenci İstanbul Bilgi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği öğrencisi. Lisans eğitimimin ikinci senesinden bugüne kadar genel olarak biyomedikal uygulamalar üzerinde çalışmalarını sürdüren Mikrosistemler Laboratuvarı’nda (Microsystems Lab) araştırma asistanı olarak görev alıyor.

Moda, sanat ve tutkunun mükemmel birlikteliği

sinemkalkavan3OK

Sinem Kalkavan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü mezunu. Yatay geçiş yapmayı düşünmeye başladığında BİLGİ’nin ona en uygun üniversite olduğunu fark etmesiyle başladı BİLGİ macerası. Moda Tasarımı bölümünün yeni olmasına rağmen bu kadar donanımlı derslerin olduğunu, 2014 yılında Erasmus programından döner dönmez BİLGİ’ye geçtiğinde öğrendi.

Başarının sırrı: motivasyon, istek ve azim

demetsoyyılmaz_ok

Demet Soyyılmaz, BİLGİ’de psikoloji okumaya insan zihninin derinliklerini öğrenmek için çok büyük bir hevesle başladı. Dört yılın sonunda kendini önemli derecede bilgilenmiş ve bilimsel olarak gelişmiş olarak buldu.

BİLGİ’den klip yapımcılığına uzanan yolculuk

barbaroskaptanoglu_OK

Barbaros Kaptanoğlu’nun BİLGİ’de gerçek anlamda hikâyesi birinci sınıfın sonunda Tercih Günleri’nde çalışmasıyla başladı. Hem büyük bir arkadaş grubuyla çalışarak yeni insanlar tanıdı hem de okulun imkanlarını detaylı biçimde öğrenmiş oldu.

Kişisel gelişim yolculuğunun en önemli adımı!

cigdemsener_ok

Çiğdem’in 2001 yılında İletişim Fakültesi’nde başlayan yolculuğu, her zaman BİLGİ’li olmanın ayrıcalığına sahip olma sebebi ile çok renkli bir öyküye dönüştü. Daha eğitimin ilk yılından itibaren üniversitenin ona sunduğu olanaklar ve açtığı kapılar ile pek çok kurumla daha iş hayatında aktif olmadan tanışma şansına sahip oldu.

…ve bas gitarda Alp Ersönmez!

web.alp_ersonmez_

Müzik tutkusuna karşı koyamayıp İstanbul’a gelen, armoni bilmek şart deyip yeniden okullu olan Alp Ersönmez, bugün müzik sektörünün aranan isimlerinden. Bas gitar sanki “Alp gelse de beni çalsa” demiş adeta, kendi tabiriyle geç başlamış gitar çalmaya ama bugün Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden. Bas gitarist Alp Ersönmez’le Tünel’de, Çinili Han’daki DoRe Müzik’te buluştuk, BİLGİ’yi ve sektörü konuştuk.

İkinci nesil BİLGİ’li

web.bilal_

Türk müziğini uluslararası müziklerle buluşturarak kendi tarzını yaratmış BİLGİ’li müzisyenlerden Bilal Karaman müziği için “kendi sesim” derken hiç de haksız değil. Ben sordum, Bilal Karaman çaldı. Buyrunuz yalın bir müzisyen röportajına, ılık bir bahar günü Taksim Gezi Parkı’na…

Büyülü melodiler

web.elif_caglar_

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Caz Kompozisyonu eğitimi alan Elif Çağlar, öğrencilik yıllarından bu yana devam eden başarılı müzik kariyerini aldığı ödüllerle perçinlemiş. Çağlar’ın “M-U-S-I-C” isimli albümü bir kadın caz vokalistinin tüm söz, müzik ve aranjmanlarını yazdığı, ilk İngilizce albüm olarak Türkiye müzik tarihine geçti. Konserlerine ve atölye çalışmalarına devam eden Elif Çağlar’la BİLGİ’den bugüne müziği sorduk.

Bir ömür müzik

web.ozgur_kankaynar_

BİLGİ Müzik’in başarılı mezunlarından Özgür Kankaynar, müzik aşkına Bursa’dan İstanbul’a geldiği günden bu yana kararlı bir şekilde müzik icra etmeye devam ediyor. Çocukluk hevesiyle başlayan müzik yolculuğuna BİLGİ’yle yeni bir yön veren Özgür Kankaynar’la yeni albüm kayıtları arasında bizi ağırladığı Pür Stüdyo’da buluştuk. 

Edebiyattan müziğe kesin dönüş!

web.fehmi_

Mert Fehmi Alatan ile bu röportajı yapabilmek için kendisinin Fildişi Sahili’ndeki Abi Reggae Festivali’nden dönmesini bekledik. İyi ki bekledik çünkü Alatan hem çok güzel fotoğraflar getirdi hem de son derece ilginç olan grubun festival hikayelerini paylaştı. 

Powered by Openmedia