Sahne ve gösteri sanatlarından dijital dünyaya uzanan yolculuk…

[CD]-June-03,-2016---1745

Müge Doğrular’ın hikayesi 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Halkla ilişkiler bölümüne girmesi ile başladı.

Yeni nesil su matarası: SuCo!

DSC03221

Zeynep Uslu’nun hikayesi 2010 yılında BİLGİ ile tanışmasıyla başladı. Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünü başarı ile bitirdikten sonra kariyerini tam da hayalleri doğrultusunda gerçekleşmeye başladı.

Dostluk hayallerinin kesişim noktası: Design.CO

desıgncofotoyatay

Günlük kullanım alanlarımızı rafine, özgün ve fonksiyonel tasarımları çeşitli yapım teknikleri kullanarak kişiselleştiren, özgünleştiren bir marka; Design.CO. Markanın yaratıcıları, mezunlarımızdan Kübra Karahan ve Dilara Rzazade…

Resim tutkusu ile başlayan rengarenk bir proje: Since Bags

Serra-İnce

Serra İnce, 2010 yılında Sahne ve Gösteri Sanatları’ndan mezun oldu. Çocukken resme olan yatkınlığı ve tutkusu, onu şimdinin başarılı girişimcilerinden biri yaptı. Since Bags ile hatırı sayılır bir takipçi kitlesine sahip olan Serra İnce ile BİLGİ’yi ve projelerini konuştuk.

Başarının sırrı sınırsız hayalgücü

IMG_4500

Kadir Özpınar’ın başarı hikayesi 2008 yılında BİLGİ’li olması ile başladı. Distile markasının kurucusu Kadir Özpınar ile kariyeri üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Dönüşümün koordine edildiği merkezi ve dijital bir platform: Fazla Gıda

arda_eren_horizontal

Arda Eren’nin kariyer hikayesi BİLGİ’li olmasıyla başlıyor. Aslında Bilgisayar Bilimleri Bölümü mezunu. Kariyer basamaklarını tırmanırken kendine olan güveni en önemli hazinesiydi.

Robotik kulubü ile gelen akademik başarı

aslıyelkenci2ok

Aslı Yelkenci İstanbul Bilgi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği öğrencisi. Lisans eğitimimin ikinci senesinden bugüne kadar genel olarak biyomedikal uygulamalar üzerinde çalışmalarını sürdüren Mikrosistemler Laboratuvarı’nda (Microsystems Lab) araştırma asistanı olarak görev alıyor.

Moda, sanat ve tutkunun mükemmel birlikteliği

sinemkalkavan3OK

Sinem Kalkavan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü mezunu. Yatay geçiş yapmayı düşünmeye başladığında BİLGİ’nin ona en uygun üniversite olduğunu fark etmesiyle başladı BİLGİ macerası. Moda Tasarımı bölümünün yeni olmasına rağmen bu kadar donanımlı derslerin olduğunu, 2014 yılında Erasmus programından döner dönmez BİLGİ’ye geçtiğinde öğrendi.

Başarının sırrı: motivasyon, istek ve azim

demetsoyyılmaz_ok

Demet Soyyılmaz, BİLGİ’de psikoloji okumaya insan zihninin derinliklerini öğrenmek için çok büyük bir hevesle başladı. Dört yılın sonunda kendini önemli derecede bilgilenmiş ve bilimsel olarak gelişmiş olarak buldu.

BİLGİ’den klip yapımcılığına uzanan yolculuk

barbaroskaptanoglu_OK

Barbaros Kaptanoğlu’nun BİLGİ’de gerçek anlamda hikâyesi birinci sınıfın sonunda Tercih Günleri’nde çalışmasıyla başladı. Hem büyük bir arkadaş grubuyla çalışarak yeni insanlar tanıdı hem de okulun imkanlarını detaylı biçimde öğrenmiş oldu.

Powered by Openmedia