Türkiye’de bir ilk: BİLGİ LITE

ecmel610

Her geçen gün yeni trendler gelişse de teknoloji kendi içinde trendler üreten bir araç haline geldi. Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Ecmel Ayral’a göre üniversite idea’sı ile üniversite kurumu arasında bir açıklık oluştu; 20. Yüzyılın ikinci yarısından itibaren meslek üreten kuruluşlar haline geldi.

Akademik Kalite Değerlendirmeleri ve Akreditasyon Çalıştayı yapıldı

atilla610

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yükseköğretim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÖÇAM), Türkiye’de yükseköğretimin gelişmesi ve standartlarının yükseltilmesi amacıyla, 2 Nisan 2018 tarihinde “Türkiye’de Akademik Kalite Değerlendirmeleri ve Akreditasyon Çalıştayı”nı düzenledi.

Yeni medya teknolojilerinden biri: Dijital Oyun Tasarımı

nuri610

Yeni medya teknolojileri kapsamında dünyanın en büyük endüstrilerinden biri haline gelen Dijital Oyun Tasarımı, teknolojinin artmasıyla kullanıcı artışını olumlu olarak destekliyor. Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nuri Kara’ya göre geçtiğimiz 30 yıl içinde global anlamda yaratıcı endüstrilerden birine dönüşmüş olan dijital oyun sektörü, son 10 yılda dijital dağıtım ağları sayesinde gerçek anlamda sınır […]

BİLGİ Kariyer Merkezi dönüşüyor; BİLGİTalent doğuyor!

ahu610

Bugüne kadar hem öğrencilere hem mezunlara sağladıkları destek ile adlarından söz ettiren BİLGİ Kariyer Merkezi, hız kesmeden yeniliklerine devam ediyor. Kariyer Merkezi Müdürü Nevin Ahu Gökmen: “BİLGİ’nin temel misyonuna ve vizyonuna baktığımız zaman şunu görüyoruz: “Okul için değil yaşam için öğrenmeli”. İşte biz de tam da bu noktadan yola çıktık.” diyerek başlıyor sözlerine.

Projesi ile araştırma desteğine hak kazandı

EMRE7752

Prof. Dr. Ayhan Kaya’nın araştırma projesi ile ERC, sosyal bilimler alanında ilk kez bir Türk üniversitesine “Advanced Grant” vermiş oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi ve Avrupa Birliği Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayhan Kaya ile projesi üzerine konuştuk.

Türkiye’de kutuplaşmanın boyutları araştırıldı

EMRE9216

2015 yılında, Alman Marshall Fonu’nun bir girişimi olan Karadeniz İş Birliği Fonu’ndan alınan kaynaklarla çok tartışılan bir konu olan kutuplaşmanın ne anlama geldiğini ve ortaya çıkardığı sonuçları Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Pınar Uyan Semerci ile konuştuk.

Kripto para piyasasının yatırım alan ürünü: Bitcoin

EMRE9289

Bitcoin, belirli bir ülkeye bağlı olmadığı gibi, kontrol ve vergi sistemlerinden de muaf, Blockchain teknolojisini kullanarak kişilerin ödemelerini gerçekleştirebildiği bir sistem olarak tanımlanabilir. Bitcoin’in, bankacılık sektörü için bir risk olup olmadığı tartışma konusu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Direktörü Genco Fas ile bitcoin üzerine konuştuk.

BİLGİ Doğa’ya açıldı

EMRE8102

Üç dersi kapsayan BİLGİ Doğada, ezici çoğunluğunu kent sakinlerinin oluşturması sebebiyle kırsal ve doğal yaşam konusunda oldukça az bilgiye sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerine, kendi alışkanlıklarının dışındaki bir çevreyi ve toplumsal yaşamı deneyimleme fırsatı veriyor.

Prof. Dr. Ahmet Denker ile kitabı üzerine…

Şek-1

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Ahmet Denker’in arkeoloji alanından iki yazar ile ortak kaleme aldığı kitabı yayınlandı.

Dünyanın dört bir yanından öğrencilerle gerçek uluslararası üniversite

EMRE0197ok

İstanbul Bilgi Üniversitesi, öğrencileri Türkiye’ye getirmekle yeterli kalınmaması gerektiğini, öğrencilerin Türkiye’ye geldikten sonra da kampüs içinde onlara hizmet veren farklı bir birim olması gerektiğini tespit eden ilk üniversite.

Powered by Openmedia