Bilgim’den Aralık 2010

Sevgili mezunlar,

Kasım ayı Bilgi’de biraz sınavlarla biraz da tatille geçti. 6 Kasım’da başlayan Miderm dönemi araya bayram tatili molasını da katarak 28 Kasım tarihine kadar sürdü. Öncelikle öğrenci arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Umarız iyi bir sınav dönemi geçirmişlerdir. Eminim bu temennimi siz de benim kadar içtenlikle tekrarlıyorsunuzdur. Zira tüm mezunlar bilirler ki midtermler nasıl geçerse dönemin devamı da öyle gelir. Kötü midterm notlarını finallerde toparlamak en büyük sıkıntıdır öğenciler için…

Geçtiğimiz ay mezunlarımız ile öğrencilerin çok güzel bir buluşma örneği gerçekleşti. Kariyer Merkezi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mentorluk Programı, 39 mentor ve öğrenci çifti ile start aldı. Bizim de elimizden geldiğince desteklediğimiz program kapsamında 6 Kasım tarihinde Santral Kampüsü’nde gerçekleştirilen eğitim ve tanışma toplantısında öğrenci ve mezunlar bir araya geldi. Bilgi öğrencilerinin iş hayatına hazırlanmasının yanı sıra mezunlar ile öğrenciler arasında bir bağlılık oluşturulması ve Bilgi kültürünün geliştirilerek güçlendirilmesinde önemli bir role sahip olan Mentorluk Programı’nın üçüncüsü yedi ay sürecek. Bu programa mentor olarak katılıp öğrenci arkdaşlarımıza destek veren 39 mezunumuza özellikle teşekkür etmek istiyorum.

Üniversite ve mezunlar tarafında bu gelişmeler olurken Bilgim de çalışmalarını sürdürmeye devam ediyordu. Geçtiğimiz ay daha çok Bilgim Academy’de yeni dönemin hazırlıkları ile geçti. İlk dönemde programların gördüğü yoğun talep üzerine 27 Aralık’ta başlayacak ikinci dönem için eski programlara ilaveten Satış, Finans, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yaratıcı Reklamcılık, Reklam Satışı, Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim, Proje Yönetimi, İtalyanca ve Arapça programları tasarlandı. Bu yeni programlarda eğitmenlik yapmak için Bilgim Academy’ye destek veren mezunlarımıza da özel teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Ayrıca 4 Aralık’tan itibaren her Cumartesi saat 14’te CNN TÜRK ekranlarında Arda’nın Mutfağı isimli yemek kültürü programıyla izleyicilerle buluşacak olan sevgili arkadaşımız Arda Türkmen’e yeni programında başarılar diliyoruz.

Bitmesiyle 2011 yılına merhaba diyeceğimiz Aralık ayının herkes için mutluluklarla dolu olması temennisiyle…

Özgür Sağmal ‘01

Başkan Vekili

Powered by Openmedia