Bilgim’den Ocak 2011

Sevgili mezunlar,

Birlik ve beraberliğimizi yeniden sağladığımız, iletişimimizi güçlendirdiğimiz, birliğimizi kurumsallaştırdığımız 2010 yılını geride bıraktık. Her ne kadar Bilgim 2009’un son aylarında kurulmuş olsa da kurumsallaşmasını ve büyümesini 2010 yılında gerçekleştirdi.

Önce tüm mezunlarımıza olabildiğince tekrar ulaşabilmek için İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin desteği ve bir çağrı merkezinin aracılığıyla mezun bilgilerini güncelledik. Şubat-Nisan ayları arasında süren çalışma sonucunda mezunlarımızın yüzde 70’ine ulaşmayı başardık.

Hemen bu çalışmanın akabinde Nisan ayında tüm mezunlarımıza gönderilmek üzere Vitae dergisini çıkardık. Aramızdaki iletişimi yeniden canlandıracak, mezunlarımızı birbirlerine ve dış dünyaya tanıtacak, BİLGİ’deki ve mezunlar arasındaki sosyal ortamı diğer paydaşlara aktaracak bu dergi sayesinde hızla yeniden bir araya geldik diyebiliriz.

Tarihler 28 Mayıs 2010’u gösterdiğinde ilk büyük mezun buluşmamızı gerçekleştiriyorduk. Homecoming 2010, Santral Kampüsü’nde bin 500 mezunumuzun katılımıyla ve büyük bir coşkuyla gerçekleşmişti. Uzun zamandan sonra ilk defa bu kadar mezun bir araya gelmişti.

Haziran ayında Vitae ile kurduğumuz iletişimi güçlendirmek için iki haftada bir yayınlanacak bir e-bülten tasarladık: bilgim updater. Üniversitedeki etkinliklerden, Bilgim’in çalışmalarından veya Vitae’deki haberlerden bizi haberdar eden bilgim updater en az Vitae kadar önemli bir mecramız haline geldi.

Yaz aylarında ise Bilgim Academy’nin altyapı hazırlıklarını gerçekleştirdik. Ekim 2010’da eğitim programlarını başlattığımız Bilgim Academy’de 135 öğrenciye geçtiğimiz ay sertifikalarını dağıttık. Bu çalışma kapsamında zamanlarını ayıran onlarca Bilgi mezunu eğitmenimize tekrar teşekkür etmek isteriz. Academy’nin 4 Ocak 2011’de başlayacak ikinci döneminde ise program sayımızı 19’a, öğrenci sayımızı ise 200’ün üzerine çıkarmayı başardık.

Geçtiğimiz yıl çalışmalarını başlattığımız kredi kartı projesi ve Santral Kampüsü içerisindeki lokal projesi üzerine yeni yılda yoğunlaşmayı planlıyoruz. Hedeflerimize ilk yıl içerisinde erkenden ulaşmanın verdiği güç ile bu çalışmalar hakkında da kısa süre içerisinde sizlere güzel haberler vereceğimizi umuyoruz.

Mutlu bir yıl dileğiyle…

Özgür Sağmal ‘01

Başkan Vekili

Powered by Openmedia