ALUMNİ HABER HAZİRAN 2010 SPOT SPOT

Damla Akbay ‘03 ve arkadaşı Didem Önder, 22 Mayıs tarihinde C’est Ça! Kişiye Özel Tasarım Atölyesi’ni açtılar. Bağdat Caddesi’nde Divan’ın karşı sokağındaki C’est Ça! tüm özel günler için kişiye özel hediyelikler ve ikramlar tasarlıyor.

Gökçe İspi Turan ‘03 ve eşi Evren Turan’ın 3 Nisan tarihinde Evren Tunç Turan isimli bir bebekleri dünyaya geldi. Sinema-TV mezunu olan Gökçe İspi Turan hali hazırda sinema eleştirmenliği yapıyor.

Doruk Bozbey ’06 ve Tuğba Akbaş ’06, 6 Şubat tarihinde dünya evine girdiler. Her ikisi de Uluslararası İlişkiler mezunu olan çiftten Doruk, Etsun Entegre‘de uzman yardımcısı; Tuğba ise TEB’de müfettiş olarak çalışıyorlar.

Güneş Yalçın ’07 ve Derya Mahmutoglu ’07, 5 Haziran tarihinde Armada Otel’de evleniyorlar. Hukuk mezunu olan Güneş, Verdi&Yazıcı Hukuk Bürosu’nda çalışırken, Derya ise Prof. Dr. Tarık Yılmaz’ın yanında psikolog olarak çalışıyor.

Harika Tekerekoğlu ’07, Murat Eruslu ile 8 Mayıs tarihinde dünya evine girdi. Uluslararası İlişkiler mezunu Harika, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde Kalite Güvence Uzmanı olarak çalışırken, Murat Eruslu ise Erpen’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor.

Mehmet Emin Alkan ’07, 30 Mayıs tarihinde Ayşegül Konuralp ile evlendi. Bilgim’in kurucu üyelerinden olan Uluslararası İlişkiler mezunu Emin, halen Bayramoğlu Kuyumculuk’ta müdürlük görevini sürdürüyor.

Sibel Peres ’09 ve Yola Ruso (2010’da Bilgi’den mezun olacak) geçtiğimiz aylarda internet üzerinden moda ürünleri pazarlamak amacıyla www.mydressy.com sitesini hayata geçirdiler.

Salih Ünlü ’04,  geçtiğimiz ay Danone’ye Akmina Marka Müdürü olarak ransfer oldu. İşletme ve Uluslararası Finans çift anadal mezunu olan Ünlü daha önce Kellogg’s ve Cadbury’de çeşitli pazarlama pozisyonlarında çalışmıştı.

Seda Doğan ’01, Schindler Türkiye Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı. Ekonomi mezunu olan Seda, daha önce Deloitte&Touche, Bausch&Lomb’da görevler almış, Ağustos 2006’da Schindler Türkiye’ye Mali Denetçi olarak katılmıştı.

Tuğba Ünlü ’04, geçtiğimiz ay Kimberly Clark’a Huggies’ten sorumlu Bütçe Müdürü olarak atandı. Uluslararası Finans mezunu olan Ünlü daha önce PricewaterhouseCoopers ve Danone’de değişik pozisyonlarde görev almıştı.

Fırat Çavaş’ın ’03, yapımcı ve yönetmen olarak hayata geçirdiği Doğa İçin Çal projesi geçtiğimiz aylarda gerek internet gerekse ulusal medyada büyük ilgi gördü. Müzik mezunu olan Çavaş’ın projesini www.dogaicincal.com adresinden takip edebilirsiniz.

Mahir M. Yavuz ’05 ve arkadaşlarından oluşan Avusturya’nın Linz kenti merkezli araştırmacı sanat grubu Social Bits (http://socialbits.org) tarafından düzenlenen “Social Bits İstanbul” sergisi 14 Mayıs tarihinde Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de açıldı. Sergi 19 Haziran tarihine kadar gezilebilecek.

Powered by Openmedia