ALUMNİ HABER MAYIS 2010 SPOT SPOT

Muhittin Bilgiler (Görsel İletişim Tasarımı ’03) geçtiğimiz günlerde en çok ziyaret edilen internet film veritabanı imdb.com tarafından listelendi. Halen kariyerine Londra merkezli Double Negative isimli firmada devam eden Bilginer, “2012” ve “Fast and Furious” gibi geniş ölçekli ve yüksek bütçeli Hollywood yapımlarının görsel efekt direktörlüğünü üstlenmişti.

Berçen Akkoç Alemdarzade (Hukuk ’02) ve Serkan Alemdarzade’nin ilk çocukları Elif Naz Alemdarzade 11 Nisan Pazar günü dünyaya geldi.

Yüce Zerey’in (Ekonomi Üstün Başarı Programı ’01) 2008 yılından bu yana Türk Hava Yolları’nda yürüttüğü E-ticaret müdürlüğü görevine bir yeni görev daha eklendi. Zerey geçtiğimiz aydan itibaren THY markasının Global Marka Yöneticiliği’ne de atandı.

Özlem Kemalbay (Hukuk ’07) 7 Nisan tarihinde Kaan Oral ile dünya evine grdi. Lise yıllarından tanışan yeni evli çiftin ikisi de Oral&Oral Hukuk Bürosu’nda avukatlık yapıyorlar.

Mücahit Arınç (Siyaset Bilimi ’09, 18 Nisan tarihinde Kübra Yeliz Asker ile Rixos Grand Ankara Oteli’nde evlendi. Arınç Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki TEPAV’da siyasi danışman olarak çalışıyor.

Balamir Nazlıca’nın (Uluslararası İlişkiler ‘01) 2003 yılında kurduğu grubu Soaked’ın beş parçalık yeni EP ‘si İngiltere’de Ventilation Label tarafından geçtiğimiz ay yayınlandı. Öte yandan Nazlıca, Societe Generale’deki süpervizör olarak profesyonel hayatını sürdürüyor.

Itır Gülez (Reklamcılık ’03) Nurus A.Ş . Pazarlama İletişimi Yöneticiliği görevine görevine getirildi. Gülez, bugüne kadar Superonline, Arena Bilgisayar ve Avea’da Kurumsal İletişim ve Pazarlama İletişimi departmanlarında görevlerde bulunmuştu.

Temel Güzeloğlu (E-MBA ’09) Finansbank Genel Müdürlüğü’ne atandı. 2004 yılında Finansbank’a katılmasından önce Unilever , Citibank ve McKinsey & Co.’ da çalışan Güzeloğlu, 2008 yılından bu yana Finansbank’ta İcra Komitesi Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı görevlerini yürütüyordu.

Refik Anadol (Fotoğraf ve Video ’08) ve Alican Aktürk’ten oluşan Griduo ekibi geçtiğimiz dönem santralistanbul Ana Galeri binası cephesinde POV Bölümü bitirme projesi olarak gerçekleştirdikleri “Quadrature” isimli görsel-işitsel performanslarını sergilemek üzere Almanya-RUHR2010 Kültür Başkenti projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan ExtraSchicht festivaline davet edildiler.

Zeynep Nart (Uluslararası Finans ’06) 15 Nisan tarihinde Aon Benfield Türkiye’ye finansal raporlama uzmanı olarak atandı. Nart daha önce BDO DENET firmasında kıdemli denetçi olarak çalışıyordu.

Powered by Openmedia