Batesmotelpro’nun yönetmeni

Silvyo Behmoaras hikaye anlatmak için çıktığı yolda kendini reklam sektöründe bulmuş. İşini severek yapan reklamcının gönlünde asıl yatan film yönetmenliği. O da Mediacat 30 nder 30’da.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin hangi bölümünden mezunsunuz?

Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünden mezunum.

Neden BİLGİ’yi tercih etmiştiniz?

Liseyi bitirirken Sinema – TV bölümü dışında bir seçim yapmayı düşünmüyordum. O zamanlar Bilgi Sinema bölümü oldukça prestijliydi. Dolayısıyla düşündüğüm okullar arasında en üst sıradaydı Bilgi.

Şu an çalıştığınız şirketteki pozisyonunuz nedir?

Su an Batesmotelpro reklam ajansında, yönetmen olarak çalışıyorum.

Reklam yönetmenliğine nasıl başladınız, bu işe girerken idaeliniz neydi?

Aslında reklamcılığa çok bilinçli başlamadım. Özellikle sinema okurken aklımda reklamcılık yoktu. Zaman ilerledikçe zaten yönetmenliğin çalışma alanının çok geniş olduğunu gördüm. Özellikle dijital reklamcılıkla yaygınlaşmaya başlayınca farkında olmadan böyle bir şeyin içinde buldum kendimi. Aslında yapmak istediğim film yönetmenliği ama ona daha yolum var, biliyorum.

BİLGİ’ye başladığınızda beklentileriniz nelerdi?

İlk olarak eğitim kadrosu beni çok heyecanlandırmıştı. Bunun dışında okulun teknik ekipmanlarının erişim kolaylığı da bir diğer faktör diyebilirim.

Sizce BİLGİ’li olmak ne demek?

BİLGİ’li olmak bir ayrıcalık. Her yerde BİLGİ mezunlarına rastlıyorum. Hatta çalıştığım pek çok insanın yıllar önce BİLGİ’den mezun olmuş olduğunu öğreniyorum. Kendim gibi, bu bölümü isteyerek seçen insanlarla tanışıp, hocalardan öğreneceğimden daha fazlasını öğrendim. Hep birlikte bu işin nasıl yapılacağını çözdük ve bu süre zarfında çok eğlendik. Profesyonel hayatta da okul arkadaşlarımla karşılaşmak bu açıdan beni çok mutlu ediyor. Dönüp baktığımda bir sürü arkadaşlık ve bunlarla ilintili güzel bir gelecek görüyorum. BİLGİ’li olmak deyince ilk aklıma gelen “dostluk” oluyor.

“Mediacat 30 Under 30” listesinde yer alan en başarılı isimlerden birisiniz. Hayatınızda neler değişti ?

Aslına bakarsanız çok yeni bir durum bu. Henüz değişen bir şey yok, zaman gösterecek.

Bundan sonrası için planlarınız ve hedefleriniz neler?

Çok net bir planım olmamakla beraber aslında ilerlemek istediğim alanın reklamdan çok anlatımın ön planda olduğu projeler olduğunu söyleyebilirim.

Ardınızdan gelen meslektaşlarınıza bir tavsiyeniz var mı?

Her zaman ilginizi canlı tutmaya çalışın, bu işin başka türlü yapılabileceğini sanmıyorum. Hem fiziksel hem de mental olarak kapasitenizi zorlamanız gerekiyor. Aynı zamanda tanıştığınız insanların ne kadar önemli olduğunu unutmayın, doğru kişiyle hayatınız bir anda değişebilir. Eğer okulda tanıştığım insanlar olmasaydı şu an bambaşka bir yerde olurdum muhtemelen.

Powered by Openmedia