Ibiza için yelkenler fora

Bilgim’in kurumsal destekçisi olduğu Bilgim Network kuruluşlarından Vira Yatçılık’ın düzenlediği Sail Break-Ibiza organizasyonu yaklaşıyor. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan etkinlik, 10-17 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri etkinlik için gün sayıyor.

“Bir tatil düşünün ki; odanız denizin üzerinde yer alıyor, balkonunuz dünyanın en güzel koylarına açılıyor. Denize uzaktan bakmak yerine onun üzerinde hatta içerisindesiniz. Bir gün bir çam ormanının denizle buluştuğu noktadasınız, diğer gün ise dünyanın sayılı partilerinden birine bir yatla katılmışsınız. Gün içinde yelken yapıyorsunuz, rüzgara boyun eğmeyi ama aynı zamanda onu kontrol etmeyi öğreniyorsunuz. Ve tüm bunları sizin gibi düşünen, sizinle ortak keyifleri yaşayan yüzlerce insanla paylaşıyorsunuz.” Bu cümleler Vira Yatçılık’ın organize ettiği Sail Break-Ibiza 2016’yı tanımlamak için organizasyonun tanıtım sitesinde yer alıyor. Peki tüm bunları yaşamak için ne yapmak gerekiyor? Gelin detayları Vira Yatçılık Yöneticisi Efe Özbil’den dinleyelim…

IBIZA organizasyonundan kısaca bahsedebilir misiniz?
Vira Yatçılık tarafından düzenlenen yelkenli yat gezilerine verdiğimiz genel isim Sail Break; Ibiza ise en prestijli destinasyonumuz. Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Sail Break-Ibiza 2016, 10-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Amaç yelkenle eğlenceyi bir araya getirmek ve herkesin katılabileceği bir etkinliğe imza atmak.

Katılım koşulları nelerdir?
Aslında bir koşul yok denebilir. Yüzme bilmek yeterli.

Program ve ücret bilgisini paylaşabilir misiniz?
Program oldukça yoğun. Her gece başka bir koyda konaklayacağız. Neredeyse tüm adayı gezeceğiz. İlk akşam Cafe Del Mar açığından binlerce kişiyle gün batımını izleyeceğiz. Sonrasında Cala Boix, Cala Llonga, Playa d’en Bossa, Ses Salines, Cala Salada, Santa Eulalia, Cala d’Hort gibi dünyaca ünlü koylarda konaklayacağız. Tüm bu etkinlikler dahil kişi başı katılım ücreti 690 euro’dan başlıyor. Yata ve kabine göre 50 euro’luk fiyat değişiklikleri olabiliyor. Program ve fiyatlarla ilgili ayrıntılı bilgi www.sailbreak.org’tan alınabilir.

Bu organizasyondan nasıl geri dönüşler bekliyorsunuz?
Sail Break bizim en keyif aldığımız etkinliğimiz. Amacımız katılımcılara hafızalarından silinmeyecek bir hafta yaşatmak. Tüm bu referanslar hem Sail Break hem de diğer Vira Yatçılık hizmetleri için bize büyük katkı sağlıyor.

Neden bu etkinliğe katılmalıyız? Katılımcılar bu etkinlikte ne gibi deneyimler kazanacaklar?
Yelken öğrenmek istiyorsanız veya zaten yelkenciyseniz huzuru ve eğlenceyi bir araya getirebilecek daha iyi bir etkinlik düşünemiyorum. Katılımcımlar hem yelken yapacak, güneşin ve kumsalların keyfini yaşayacak, hem de Ibiza’nın dünyaca ünlü gece hayatı ile unutamayacakları eğlencelere ortak olacaklar.

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin etkinliğe ilgisi yoğun mu? Onları etkinliğe katılmaları konusunda cesaretlendiriyor musunuz?
Bilgi Üniversitesi öğrencileri, mezunları ve çalışanları Ibiza etkinliğimizin her zaman lokomotiflerinden oldular. BİLGİ Ailesi her yıl en yüksek katılımı gösteriyor. Öğrenciler kadar mezunlar ve çalışanlar da arkadaşları veya aileleri ile katılıyorlar. Cesaretlendirmemize pek gerek kalmıyor sanırım. Gayet hevesli ve etkinler.

Powered by Openmedia