“Yeni turnuvalara hazırız”

Üniversite mezunları arası spor karşılaşmaları şeklinde tasarlanan ve hayata geçirilen bir etkinlik olan MasterGames’in voleybol branşında bu yıl da şampiyon İstanbul Bilgi Üniversitesi oldu. Takım kaptanı ve oyuncular yeni turnuvalara hazır olduklarını söylüyorlar.

İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunları, yoğun iş tempolarına rağmen bir araya gelerek antreman yaptılar. Takım ruhunu sonuna kadar yaşadılar ve yaşattılar. Bu sayede bu yıl da Master Games’te şampiyonluğun sahibi oldular. Bu vesileyle bir araya geldiğimiz Takım Kaptanı Duygu Kömeçci ve oyuncular Baldan Çolak ile Begüm Erşen, “Yapılacak her turnuvada okulumuzu temsil etmeye ve yeni şampiyonluklara hazırız” dediler.

Takımdaki herkes aktif çalışma hayatı içinde yer alıyor. Yoğun iş temposu içinde birlikte antreman yapmak kolay oldu mu?
Duygu Kömeçci (D.K.): Aslında çok bir araya gelme şansı bulamadık iş yoğunluğumuz sebebiyle. Birkaç oyuncu arada birlikte antrenman yapma fırsatı bulduysak da buna hazırlanma süreci demek zor. Ama hep iletişim halindeydik, sanırım takımın en güzel tarafı da bu. Yıl içinde bir kez bile bir araya gelip sahaya çıksak da aramızdaki iletişim sanki her gün birlikte oynuyormuşuz gibiydi.

Peki şampiyonluk nasıl geldi?
D.K.: Bence en önemlisi oyuncuların hem mental olarak hem de fiziksel olarak ritminin tutması. İstediğiniz kadar antrenman yapın, maça çıkın. Eğer bir arada olmaktan keyif almıyorsanız bu, oyuna da yansıyor.

Şampiyonluk sonrası nasıl tepkiler aldınız?
D.K.: BİLGİ’li olmanın en güzel taraflarından biri de bu sanırım, okulun her zaman varlığını hissettirmesi. Biz her şampiyonluğun keyfini çıkardık. Mezunlar Derneği de okul da bizi bir sonraki turnuva için hep motive etti.

Ufukta yeni şampiyonluklar var mı? Hedefleriniz neler?
D.K.: Aslında en büyük hedef şimdi daha fazla mezun oyuncuya ulaşmak. Malum BİLGİ’nin sporcularının çoğu milli takım seviyesinde. Kontrat dönemi, kamp dönemi derken çok zor ortak zaman tutturmak. Aktif spor hayatını bırakanların da iş yoğunluğu var. Dolayısıyla en önemlisi zamanlamayı ayarlayıp bir araya gelebilmek. Ufuktaki şampiyonluğa gelince, başladığımız yıldan beri hiç boş geçmedik. Alıştırdık da sanıyorum, mecbur önümüzdeki yıl da şampiyon olacağız.

Voleybol oynamak isteyen gençlere ne söylemek istersiniz? Tavsiyeleriniz var mı?
D.K.: Hiç düşünmeden başlasınlar. Profesyonel oyuncu olmasalar ve üniversiteden sonra bıraksalar bile bir takım oyuncusu olmanın çok büyük faydasını hayatın pek çok alanında görecekler. Biz de bıraktıktan sonra voleybolun, takım sporunun karakterimize ve hayatımıza farkında olmadan nasıl katkı sağladığını anladık.

 “HER TURNUVADA OYNAMAK İSTERİM”

Baldan Çolak
2010 yılında Halkla İlişkiler ve İşletme Bölümlerinden mezun oldum. Oldukça hareketli ve aktif geçen öğrenciliğim süresince birçok kulüpte ve öğrenci birliğinde görev aldım. Voleybola başladığımda 14 yaşındaydım ve Bakırköy Spor Kulübü’nün yaz okuluna gidiyordum. Orada voleybolu çok sevdiğimi ve devam etmek istediğimi anladım. Serüven böyle başladı. Üniversitede voleybol oynamaya devam ettim ve hatta mezun olunca da. Mezunlar için düzenlenen Master Games oyunları hazırlık süreci, tüm oyuncuların profesyonel hayata atılmış olması nedeniyle biraz zorlu oldu. Ama yine de bir şekilde herkese uyan saatlerde antremanlar yaptık. Şampiyon olmak çok güzel bir duygu. Özellikle de okulumuz adına yarıştığımız ve şampiyon olduğumuz için çok gururluyuz. Voleybol için hedefim, mezunların yer alacağı her turnuvada oynamak ve okulumu en iyi şekilde temsil etmek.

“İKİ YILDIR ŞAMPİYON OLUYORUZ”

Begüm Erşen
İşletme-Ekonomi Bölümünden 2014 yılında mezun oldum. Voleybola 2000 yılında MEF Okulları’nda okurken, ailemin yönlendirmesi ile okul takımında başladım. Ortaokul, lise ve üniversite olmak üzere hem okul takımlarında hem de çeşitli kulüplerde oynadım.Master Games’de sahaya çıkan takımda iki yıldır yer alıyorum. Her ne kadar profesyonel olarak birçok takımda oynasam da Master Games olarak sahaya çıkan takımdaki tüm arkadaşlarımla 2015 yılına kadar birlikte oynama fırsatımız olmamıştı. Bu nedenle hepimizin işlerini aksatmayacak şekilde uygun olduğumuz ortak zamanlarda (haftada 1 gün) toplanarak, antrenman yaptık ve turnuvaya hazırlandık. Bu ekipler iki yıldır şampiyon oluyoruz. Bundan sonra da takım arkadaşlarımla birlikte elimizden geleni yapacağız.

 

Powered by Openmedia