‘Gazeteciler için girişimcilik’ atölyesi yapıldı

27 Eylül günü İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde basın mensuplarına özel ‘Gazeteciler için Girişimcilik’ atölyesi düzenlendi. Atölyenin bir kısmında Gülay Özkan tarafından gazetecilere çeşitli egzersizler yaptırıldı.

Atölyede; ‘kendi işimizin sahibi olmaya hazır mıyız, iş sahibi girişimcinin farkı, tasarım odaklı inovasyon nedir, fikirlerimizi tasarım odaklı nasıl geliştirebiliriz, bir iş kurmanın aşamaları, ne çeşit şirketler var ve hedeflerimize göre oyunun kuralları nedir?’ gibi konular ele alındı. Aynı zamanda katılımcılar, Gülay Özkan tarafından girişimci düşünüş yapısını anlatabilmek için geliştirilen egzersizleri ile risk, bilinmeyene karşı davranış, girişimci cesareti gibi kavramları duygu ve beden egzersizleri ile de deneyimledi.

Atölyede uygulanan methodoloji; ekosistem, girişimci ve fikir bölümleri, Gülay Özkan tarafından “Girişimcilik: Bir İş Yaratma Cesareti ” adı ile 2008’den beri Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programlarında verilen derslerde uygulanıyor. Atölye çalışmasında; “Girişimciliğin temelleri”, “Oyunun kuralları”, “Beden egzersizleri ile risk, girişimci düşünüş yapısı, hata yapma algısını anlamak” gibi konulara değinildi.

Powered by Openmedia