“Farklı bir bakış açısı kazanıyorum.”

Betül Yedikardeşler, İşletme bölümü 3. sınıf öğrencisi. Aynı zamanda reklamcılık yan dalı yapıyor. Betül’e göre görevli öğrenci olmak, okulun yönetim mutfağında işlerin nasıl yürüdüğü konusunda merakını gideren önemli bir faktör.

Hangi birimin görevli öğrencisisin?
Pazarlama Ofisi Basılı Malzeme’nin görevli öğrencisiyim. BİLGİ’nin katalog, broşür, dış-iç mekan uygulamaları ve diğer bütün ürünlerinin baskısının kontrolünü yapıyorum. Aynı zamanda sertifikaların içeriklerinin ve düzenlerinin kontrolünü sağlıyorum. Pazarlama Ofisi’nin kontrol mekanizmasıyım diyebiliriz aslında.

Yaklaşık 3 yıldır görevli öğrenci olarak çalışıyorsun. Nasıl gelişti bu fikir?
Üniversiteye başladığım ilk yıl, okuldaki faaliyetlere katkıda bulunabilme, bu büyük ve önemli kurumda işlerin nasıl yürüdüğü konusunda “içeriden” bir bakış açısı edinebilme fikri bana cazip geldi. Sonraları bu fikrim daha spesifik hale geldi ve “bakış açısı edinme’’ isteğimi halen eğitim gördüğüm işletme alanında reklamla ilişkili bir hale getirmek istedim. Bu çerçevede okulda
açılan ilanları ve boş pozisyonları takibe başladım. Şu anda görevli olduğum Pazarlama ofisi’nde yer olduğunu görünce de müracaat edip şansımı denemek istedim. 3 yıldır da görevime devam etmekteyim.

Peki sana en büyük katkılarını sorsak?
Görevli öğrenci olmak, okulun yönetim mutfağında işlerin nasıl yürüdüğü konusunda merakımı gideriyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi
gibi büyük bir kurumda, öğrenci arkadaşlarımın ve eğitmenlerin sadece eğitime odaklanabilmeleri için 7/24 çaba gösteren bir idari kadronun pişirdiği çorbada benim de tuzum olması bana sonsuz mutluluk veriyor.
Bu yoğun tempoda bir yandan da eğitimin devam ediyor.

Nasıl kuruyorsun bu dengeyi?
Öğrenimimin aksamaması için görevlerimi ve derslerimi ayrı günlerde topladım. Çalıştığım ofisteki büyüklerim de bana bu konuda yardımcı oldular. İlk 2 yıl haftada 10 saat çalışırken bu yıl derslerimin biraz daha ağırlaşmasıyla bu saati yarıya düşürdük. Yaptığım işi çok sevdiğim için ne zaman ihtiyaçları olsa yardım etmeye devam ediyorum. Burada çok şey öğreniyorum. Ekip arkadaşlarım bana bildikleri konuları öğretmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ekibi çok seviyorum.

Powered by Openmedia