Belçika Prensesi Mathilde BİLGİ’deydi

Belçika Prensesi Mathilde, İstanbul BİLGİ Üniversitesi’nde düzenlenen Belçika’da eğitim olanaklarının ele alındığı toplantıya katıldı. BİLGİ, 17 Ekim’de Belçika Prensesi Mathilde ve kendisine eşlik eden eğitim odaklı heyeti ağırladı.

Yoğun ilgi gösterilen toplantıda, Belçika ve Türkiye’deki eğitim olanakları ve iki ülke arasındaki işbirliği konuşuldu. Toplantıya çok sayıda öğretim görevlisi, basın mensubu ve öğrenci katıldı. Açılış konuşmasını yapan İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Remzi Sanver: “Böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan ve Belçika Prensesi Mathilde’yi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Belçika ile bugüne kadar güzel işbirliklerimiz oldu. Bundan sonra da bu işbirliklerimizi geliştirip birlikte yol almaya devam edeceğiz” dedi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Remzi Sanver’in ardından konuşma yapan Belçika eski senatörü Meryem Kaçar, iki ülke arasında özellikle yüksek lisans ve doktorada güzel çalışmaların olduğunu ve bunların geliştirilip değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Powered by Openmedia