BİLGİ 17. Yılında 20 bininci mezununu verdi

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2012-2013 akademik yılı ön lisans, lisans ve enstitünden mezun olan 2 bin 361 öğrenci, 4-7 Temmuz tarihleri arasında santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen mezuniyet törenlerindediplomalarını aldı. Bu yıl 17. yılını kutlayan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin mezun sayısı 20 bin oldu.

1996 yılında “Okul için değil, yaşam için öğrenmeliyiz” ilkesiyle eğitime başlayan ve ilk günden beri öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunan İstanbul Bilgi Üniversitesi, eğitimlerini tamamlayan 2 bin 361 öğrencisine diplomalarını verdi. İktisadi ve İdari Bilimler, Fen-Edebiyat, İletişim, Mimarlık ve Hukuk Fakülteleri, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Meslek Yüksekokulu ile Adalet Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet törenleri, 4-7 Temmuz tarihleri arasında Santral Kampüsü’nde gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Remzi Sanver’in açılış konuşmasıyla başlayan mezuniyet törenlerinde; dekanlar ve meslek yüksekokul müdürleri de yeni mezun öğrencilere kısa bir konuşma yaptılar. Konuşmasında hem ailelere hem de mezun olan öğrencilere seslenen Prof. Dr. Remzi Sanver; ”BİLGİ’nin özgürlükçü, paylaşımcı, toplumla iç içe geleneği ve duruşu, sizlere vermeye çalıştığımız eğitimin önemli bir boyutunu oluşturuyor. Üniversitemizde bu anlamda yaratmaya çalıştığımız özgürlükçü ortam, BİLGİ’nin eğitim kalitesi kadar önemli ve sizlere hayatta rehber olması bakımından hayati bir yer tutuyor” dedi.

Sanver konuşmasını şöyle sürdür: “BİLGİ’nin size kattığı kadar siz de BİLGİ’ye katacaksınız. Bir üniversitenin kimliğinin temel bileşenlerinden bir tanesi onun mezunlarıdır; mezunlarının bilime, sanata, toplumsal gelişmeye katkıları; hayattaki başarıları, çabaları, duruşlarıdır. BİLGİ, belki de her şeyden evvel, sizlerin becerisi, başarısı, sağlam duruşu ve çalışma geleneği ile anılacak. Bu nedenle, zannettiğinizden çok daha fazla, çok daha önemli biçimde, üniversitenizi hayatınız boyunca görünür biçimde omzunuzda ve göğsünüzde taşıyacaksınız.”

 

Mimarlık’Tan Erkal okul birincisi oldu

Mimarlık Fakültesi’nden Fuat Emre Erkal okul birincisi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Servet Selen okul ikincisi, İletişim Fakültesi’nden Katja Flöter okul üçüncü oldu. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Servet Selen, MYO’ndan Tuna Yavuztürk, Adalet Meslek Yüksek Okulu’ndan Filiz Baştürk, Hukuk Fakültesi’nden Hatice Kübra Nalbant, İletişim Fakültesi’nden Katja Flöter, Fen-Edebiyat Fakültesi’nden Ezgi Yusufoğlu ve Mimarlık Fakültesi’nden Fuat Emre Erkal bölüm birincisi oldular.

Silahtarağa elektrik Fabrikası Müdürü Yük. Elektrik Mühendisi Adnan Aktan’ın yeğeni Dilek Durualp, 52 yıl sonra torununun mezuniyeti için tekrar santralistanbul’a geldi. Dilek Durualp, Osmanlı Devleti’nin kent ölçekli ilk elektrik santralı olan Silahtarağa Elektrik Santrali’nde 1961 yılında nişan törenini yaptı. Dilek Durualp’in torunu Günce H. Silahçıoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından korunarak müzeye dönüştürülen elektrik santralinde diplomasını aldı.

Powered by Openmedia