Bilgi Hukuk santralistanbul’da

BİLGİ Hukuk, 2016 itibariyle santralistanbul Kampüsü’ne taşınacak ve restorasyon işlemleri sürdürülen Seyfi Arkan* Binası’nda eğitim verecek. Tarihi Silahtarağa Elektrik Santrali’nin ikinci türbini olan binanın yenilenmesi bittikten sonra santralistanbul Kampüsü’ndeki tüm ana binalar kullanımda olacak.

BİLGİ Hukuk, ruhu ile santralistanbul Kampüsü daha da renklenecek ve dinamizm kazanacak.

1997 yılında alınan bir kararla üniversiteye bağlı bir Hukuk Fakültesi kuruldu ve BİLGİ Hukuk, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin kuruluşunda katkısı olan öncü fakültelerinden biri olarak öğretime başladı. Fakülte, ilk mezunlarını 2001 yılında verdi. 2012 yılında, Türkiye’de, burssuz kategorisinde ‘birinci sırada ve toplamda en çok tercih edilen’ program olan BİLGİ Hukuk, bugüne kadar 2 bine yakın mezun verdi. Halen, ‘BİLGİ Hukuk Mimarisi’ olarak tanımlanan, 24 ayrı hukuk programı ve akademik birimiyle, 800’ün üzerinde lisans öğrencisi olmak üzere toplamda bin 600’e yakın lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisine eğitim vermekte olan BİLGİ Hukuk Fakültesi, BİLGİ’de okumanın onlara bir ayrıcalık sağladığını düşünen mezunlarıyla gün geçtikçe büyüyor.

 

* Tarihi Silahtarağa Elektrik Santrali’nin ikinci türbini olan bu binanın yapısı 1943-1944 yıllarında dönemin önemli mimarı Seyfi Arkan tarafından gerçekleştirilmiştir.

Powered by Openmedia