Bilgi Soruyor: Aslen Nerelisin?

İstanbul Bilgi Üniversitesi 17 Aralık 2012 Pazartesi günü, “İstanbullu Olmak” adlı bir seminer düzenliyor. Ara Güler’in İstanbul temalı fotoğrafları başta olmak üzere “İstanbul ve Göç” temalı bir sergi de katılımcılarla buluşacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü son sınıf öğrencileri beş yıldır olduğu gibi bu yıl da Betûl Mardin önderliğinde bir seminer düzenliyor. “İstanbullu Olmak” başlıklı seminerde İstanbul ve göç sorunları gündeme taşınırken, konunun uzmanları da görüşleriyle meselenin farklı boyutlarına dikkat çekecek. Seminerde ‘İstanbullu olmak aslında ne demektir. Uzun yıllardır İstanbul’a yapılan göçler, nedenleri ve sonuçları’ ele alınarak, bu kapsamda farklı uzmanlık dallarından değişik değerlendirmeler ve öneriler gündeme getirilecek.

Betûl Mardin ve Dr. Nurhan Atasoy’un açılış konuşmalarını yapacağı seminerin ardından Ara Güler’in İstanbul temalı fotoğraflarıyla birlikte, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin objektifinden aktarılan fotoğraflar bir araya gelirken, eski dönemlere ait plaklar ve tezhip sanatından eserler de seminer için hazırlanan sergide yer alacak.

Powered by Openmedia