BİLGİ’de heyecanlı bir yarış

Türk havacılık Sektöründe bir ilk, Borajet’in kabiniçi memur kıyafetlerinin tasarımını Bilgi Üniversitesi Öğrencileri yapacak.

Havacılık ve moda sektöründe ilk defa kurgulanan bir proje ile Borajet ve İstanbul Bilgi Üniversitesi yaz dönemi kabin içi personel kıyafetlerini tasarlamak üzere işbirliği yapıyor.

BORAJET, yaz dönemi kabiniçi kıyafetlerini tasarımı için İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerine açtığı yarışma ile belirleyecek. Öğrenciler, BİLGİ akademisyenlerinin denetiminde yarışarak, Borajet için en iyi kıyafetleri tasarlamaya çalışacak. Bu süreçte genç yeteneklere deneyimli tasarımcı Tuvana Büyükçınar destek olacak ve yol gösterecek.

Nisan’ın son haftasında yapılacak finalde, kazanan tasarım, finale kalan 3 öğrenci arasından, jüri başkanlığını Tuvana Büyükçınar’ın yapacağı uzmanlardan oluşan bir Jüri tarafından seçilecektir.

Türk havacılık sektöründe bir İLK niteliğinde olan bu projede genç tasarımcı öğrenciler; 25 yıldır moda sektöründe yer alan, küresel başarıları bulunan Tuvana Büyükçınar ve BORAJET ile eşsiz bir deneyim ve tecrübe kazanma şansı yakalayacaklar. Heyecanın dorukta olacağı zorlu yarış Nisan’ın son haftası yapılacak finale kadar devam edecek.

Powered by Openmedia