Cemil İpekçi ‘Singer dikiş odası’nı açtı

İstanbul BİLGİ Üniversitesi ve Singer işbirliği ile Cemil İpekçi 12 Ekim’de BİLGİ’li gençlerle bir araya geldi. İpekçi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Singer’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘Singer Dikiş Odası’nı açtı.

Singer’in sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde üniversitelerin Tekstil ve Moda Tasarım bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin kumaşla, iplikle ve dikiş makinesiyle daha fazla buluşmalarını sağlamak amacıyla etüd odaları oluşturulması için eğitime destek vermek amacıyla gerçekleştirilen proje, bu kez İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

BİLGİ’nin Moda Tasarımı Atölyesi içinde yer alan Singer Dikiş Odası açılışına İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Göksel Aşan, Singer A.Ş Genel Müdürü Sinem Kınran Parlak, projenin fikir sahibi proje yönetmeni ve moda yazarı Nur Onur ve moda tasarımcısı Cemil İpekçi katıldı. Açılışta konuşan İpekçi: “Tasarımcı dediğin bir şair gibi, bir müzisyen gibi doğuştan gelen bir yetenektir. Düğme mi, aksesuar mı, takı mı? Öncelikle bunu keşfetmeniz gerekiyor ve onun üzerine yoğunlaşmanız gerekiyor” dedi.

Powered by Openmedia