“Çocuklarla bilim buluşmaları” devam ediyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde, İnformel Eğitim-çocukistanbul’un, Viyana ZOOM Çocuk Müzesi işbirliği ile geliştirdiği  “Çocuklarla Bilim Buluşmaları” Programı 2-3 Mayıs’ta Sabancı Üniversitesi Astrofizik Bölümü Öğretim Üyesi, Türk Astronomi Derneği ve Bilim Akademisi Başkanı Prof. Dr. Ali Alpar’ın katılımı ile devam ediyor.

 Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında geliştirilen ve çocuklardan başlayarak toplum içinde bilimin yaygınlaştırılması ve günlük yaşamla ilişkilendirilmesini hedefleyen SiS Catalyst Mentörlük Programı’nın bir parçası olan “Çocuklarla Bilim Buluşmaları” programının ikinci interaktif konferansı “Yıldızlar Konuşuyor” 2-3 Mayıs tarihlerinde santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşti.

“Yıldızlar Konuşuyor”  buluşmasında Sabancı Üniversitesi Astrofizik Bölümü Öğretim Üyesi, Türk Astronomi Derneği ve Bilim Akademisi Başkanı Prof. Dr. Ali Alpar ile bir araya gelecek.  “Yıldız nedir?” , “Yıldızlar bizden ne kadar uzakta?”,

“Gökyüzündeki yıldızlar neden düşmez?” gibi merak ettikleri soruların cevaplarını  dinlediler.

Çocukların bilim insanlarını daha yakından tanımalarını, çocuklar dahil olmak üzere toplumun geniş kesimlerinin bilim alanında aktif katılımcılar olmalarına katkıda bulunmayı hedefleyen program 13-25 Mayıs tarihinde “Duygularımıza Yolculuk” konferans başlığı ile çocuklarla buluşmaya devam edecek.

Powered by Openmedia