Haiti’deki depremin yaralarını birlikte saralım

Bilgi, Haiti Depremi’nin yaralarının sarılması için Türk Kızılayı’nın başlattığı kampanyaya destek veriyor. Siz de kampanyaya katılmak için haiti.bilgi.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haiti’de 12 Ocak 2010’da gerçekleşen ve Richter ölçeğine göre 7 şiddetindeki deprem yüzyılın en büyük depremleri arasında. Haiti hükümeti 9 Şubat 2010’da yaptığı açıklamada depremde ölenlerin 230 binin üzerinde olduğunu belirtti. Kızılhaç’tan yapılan açıklamaya göre ülkede 1,2 milyon kişi evsiz kaldı.

Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında Haiti’ye yardım etmek için çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Yine de Haiti’de hâlâ felaketzedeler için yeterli barınak, gıda, su ve ilaç bulunamadığı belirtiliyor ve yaklaşmakta olan yağmur mevsimi nedeniyle Haiti vatandaşlarını daha zor günler bekliyor.

Anadolu Ajansı, Birleşmiş Milletler’in 19 Şubat 2010’da uluslararası topluma yeni bir yardım çağrısında daha bulunduğunu bildirdi. BİLGİ ailesi olarak Haiti’deki depremin yaralarının sarılmasına katkıda bulunalım.

Powered by Openmedia