“Hayatın gerçeklerinden çocukluk hayallerine”

“Liseliler Kendini ve Kentini Keşfediyor” projesinin 2014 yılı tanıtımı İstanbul, Ankara, Adana, Bursa ve İzmir’den gelen lise öğrencilerinin katılımı ile BİLGİ’de yapıldı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi, Sanat Yönetimi, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Sahne Sanatları Alanı son sınıf öğrencileri ile lise öğrencilerini bir araya getiren “Liseliler Kendini ve Kentini Keşfediyor” projesi, lise öğrencilerinin geleceklerini özgürce hayal etmelerini ve yaşadıkları kentin kültür ve sanat yaşamına ait fikirler üretmelerini amaçlıyor. Bu yıl sekizincisi yapılan projesi için, BİLGİ’nin son sınıf öğrencileri ile İstanbul, Ankara, Adana, Bursa ve İzmir’den gelen lise öğrencileri “Liseliler Kendini ve Kentini Keşfediyor” fikir alışverişinde bulunmak üzere BİLGİ’de bir araya geldiler.

Yedi yıldır kendilerine ve kentlerine dair hayallerini, isteklerini farklı kavramlar çerçevesinde dile getiren lise öğrencileri, bu yıl hareket etmek, değişmek, özgürleşmek ve bireyselleşmek kavramları üzerinden “yolculuk” konusu üzerine paylaşımlarda bulunacaklar.

 

Powered by Openmedia