‘Koku’ya dair tüm bilinmeyenler BİLGİ Eğitim’de!

Bilgi Eğitim, koku dünyası ve parfüme dair tüm merak edilenlerin cevapları için, 5 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında, ‘Koku Temel Eğitim Programı’ düzenliyor. Programın eğitmenliğini ünlü Türk parfümör ve koku uzmanı M. Vedat Ozan yapacak.

‘Koku Temel Eğitim Programı’na katılacaklar, kokunun hafıza ilişkisinden cinselliğe etkisi, moda dünyasındaki yerinden lezzete katkısına kadar çok geniş bir bilgi hazinesine sahip olma fırsatı yakalayacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ‘Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ tarafından üniversitenin Santral kampüsünde gerçekleştirilecek eğitim programı, 5 Ekim’de başlayacak ve toplam altı hafta sürecek.

Programın bireylerin dış dünyayla iletişiminde önemli yer tutan beş temel duyudan biri olan koku duygusu ile ilgili farkındalık ve bilincin artırılmasını amaçladığını belirten Bilgi Eğitim yöneticileri, insanların koku duyusu aracılığıyla birer tüketici olarak nasıl yönlendirildiklerinin ve parfümün temel hammaddelerinin, lezzet algısında koku duyusunun rolünün de işlenecek konular arasında yer aldığını belirtti.

‘Koku Temel Eğitim Programı’na katılım bedeli 400 TL. İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri, mezunları ve çalışanlarına 240 TL ücret uygulanacak.

Powered by Openmedia