Lise ve ilköğretim öğrencileri için e-kitap hazırlandı

Türkiye’de ilk defa okullarda okutulmak üzere lise ve ilköğretim öğrencilerine yönelik AB’yi anlatan bir e-kitap hazırlandı. Proje, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile yürütülüyor.

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen “Dijital Avrupa Birliği: Lise ve İlköğretim Öğrencileri için Türkçe e-kitap” adlı proje hayata geçiriliyor. 31 Ocak 2012 tarihinde başlayan ve 12 ay süren projenin finali ve e-kitabın tanıtımı, 16 Ocak Çarşamba günü yapıldı.

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Sanver, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa Birliği’nden Sorumlu Müdür Yardımcısı Süleyman Aytaç, İstanbul Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayhan Kaya ve birçok okuldan ilköğretim ve lise öğrencisi katıldı. Dijital ortamda kullanılacak e-kitap, çeşitli görsel ve işitsel malzemeleri içeriyor, İstanbul Bilgi Üniversitesi web sitesi üzerinde de ücretsiz indirilebilecek. Proje kapsamında hazırlanan örnek öğretmen rehberi ise e-kitabı derslerinde kullanmak isteyen öğretmenlerin dikkatine sunulacak.

Powered by Openmedia