Sanat ve Kültür Yönetimi Konferansı Yapıldı

Kültür Yönetimi Yüksek Lisans Programı tarafından düzenlenen ‘Sanat ve Kültür Yönetimi Lisansüstü Öğrenci Konferansı’, 6-7 Temmuz tarihlerinde, Dolapdere Kampusu’nda yapıldı.

Konferans, lisansüstü öğrenimlerini sürdürmekte olan öğrencilerin sanat ve kültür yönetimi ve ilgili alanlardaki araştırmalarını sunmaları için bir fırsat yaratmak amacıyla gerçekleştirildi. Türkiye’de sanat ve kültür yönetimi ile ilgili olarak düzenlenen ilk öğrenci konferansı olma özelliğini taşıyan konferansta, master ve doktora öğrencilerinin sanat ve kültür yönetimi çalışmalarına katkıda bulunan herhangi bir akademik disiplinden ve kültür/yaratıcı endüstrilerin herhangi bir sektöründen bildirilerine yer verildi.

İlgilenen herkese açık olan konferansta; kültür politikaları, kültürel çeşitlilik, çok-kültürlülük, yurttaşlık, kültürel haklar ve kültüre katılım, sanat politikaları, kültür ekonomisi, merkezi ve yerel yönetimlerde kültür yönetimi ve kurumlar, müze ve kültür mirası yönetimi, kültür endüstrileri ve yaratıcı endüstriler, sanat gibi konular ele alındı.

Powered by Openmedia