Bilgim’den Nisan 2011

Sevgili mezunlar,

Şubat ayındaki sayımızda bu yılki hedeflerimizi açıklarken BİLGİM’in sizlere en az üç farklı alanda hizmet veren bir dernek haline geleceğini belirtmiştik. Bilgim Academy’den sonra ikinci hizmet alanımız Bilgim Event bu ay itibariyle sizlerle buluşuyor. Böylece hem kendinizin hem de şirketinizin tüm etkinliklerini en iyi şekilde ve daha uygun koşullarda gerçekleştirmenizi sağlıyor olacağız. Turizm Acentası ve İnsan Kaynakları alanlarında ise hazırlık çalışmalarımız devam ediyor. Mezunlar Derneği olarak en iyi olmamız gereken yerin istihdam – insan kaynakları alanındaki faliyetler olduğuna inanıyoruz. Bu konuda da önümüzdeki yıl sizlere en iyi hizmeti sunmaya başlamayı hedefliyoruz.

Homecoming’11 için geri sayım sürüyor. 28 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan mezun buluşmamıza bu yıl geçen yıla göre daha çok ilgi olacağını şimdiden görüyoruz. Gün boyu sürecek olan etkinliğimiz yine tüm mezunlarımız ve misafirleri için ücretsiz olacak. İçerik belirleme çalışmalarının sürdüğü Homecoming’11 Bilgim Event tarafından düzenleniyor. Gelecek ayki sayıda etkinlik programını da paylaşacak olduğumuz buluşmada yine Üniversite arkadaşlarınız ve hocalarınızla güzel bir gün geçireceğinizi garanti ediyoruz.

Lokal projesi kurulduğumuz günden bu yana bizim için en önemli konulardan biri oldu. Mezunlarımız arasında web sitemiz üzerinden yapılan anket sonucunda da görüldüğü gibi sizlerin Santral Kampüsünde buluşabileceğimiz, ayrıcalıklarınızın olduğu bir alan istediğinizi biliyoruz. Mart ayı itibariyle Santral Kampüsü içerisinde yaklaşık 4 dönüm alan için Üniversitemiz ile kiralama sözleşmesini imzalamış bulunuyoruz. Yatırımcı firma ile de sözleşmemizin imzalanması ile mimari proje ve yasal izinler sürecini başlatmış olacağız. Lokal içerisinde Derneğimizin bir hizmet birimi de yer alacak. Böylece yine sizlere daha önce söz verdiğimiz gibi ikinci bir lokasyonda Dernek hizmet birimimizi kurmuş ve sizlere daha da yaklaşmış olacağız.

Son dönemde diğer vakıf üniversitelerinin mezunlar dernekleri ve mezunlar ofisleri ile birebir görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Sabancı Üniversitesi Mezunlar Derneği Mart ayında konuğumuz oldu. İki dernek ve mezunları arasında ne tip işbirlikleri kurulabilir konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Yakın zamanda bu tip işbirliklerini duyurmak ve genişletmek hedefini de programımıza almış bulunuyoruz. Amacımız benzer sosyal ve iş hayatını paylaşan üniversite mezun dernekleri arasında yaşayan ve tüm bu mezunlara fırsatlar sağlayan bir platform oluşturmak.

Yine mart ayında Dernek olarak hem eski rektörümüze veda hem de yeni rektör vekilimize merhaba ziyareti gerçekleştirdik. Yeni rektörümüze dernek çalışmaları hakkında bilgi verdik ve özellikle de çalışma döneminde karşılıklı ne tip işbirlikleri yapılabilir konusunu görüştük. Kendisine tekrar yeni görevinde başarılar dileriz. Döneminde BİLGİ’nin hem ölçek hem de kalite yönünden gelişim sürecinin artarak devam edeceğinden şüphemiz yok.

Tüm mezunlarımızın ve çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve özellikle Hukuk Mezunlarımızın Avukatlar Gününü kutlar, güzel bir Nisan ayı dileriz.

Serkan Memişoğlu’07

Başkan

Powered by Openmedia