BİLGİM’den Temmuz 2011

Düzenli olarak 10 bin’in üzerinde mezunumuza gönderilen elektronik bültenimiz “Bilgim Updater” birinci senesini doldurdu. Yine geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yayına başlayan ve her gün yüzlerce ziyaretçi alan bilgim.org.tr de bir yaşını dolduruyor. Vitae’den sonra diğer yayınlarımızın da artık düzenli yayınlanır hale gelmesi bizleri yaptığımız işler konusunda cesaretlendiriyor. İlerleyen dönemlerde daha fazla yayın ve sosyal medya yoluyla sizleri anlık olarak haberdar etmeye devam edeceğiz.

Bilgim, Vitae, Bilgim Academy ve Bilgim Event gibi biz BİLGİ mezunlarına ait olan ve artık camiamız içerisinde markalaşan isimleri de koruma altına alıyoruz. Bu bağlamda Vitae’nin marka başvuru işlemleri tamamlandı ve Türk Patent Enstitüsü kararıyla 10 yıl boyunca derneğimiz adına tescil edildi. Diğer markalarımızın da inceleme işlemleri devam ediyor ve ilerleyen dönemde bu konularda da sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Mezun sayımız 2011 sınıfının da aramıza katılmasıyla 20 bin’e doğru hızla yol alıyor. Önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde bu rakamı da aşıyor olacağız. Kurulduğumuz günkü rakamın neredeyse iki misline ulaşacak olan kişi sayısı için iletişimimizi yönetmek daha da zorlaşacak. Bunun için şimdiden önlemlerimizi alıp tüm bilişim sistemlerimizi gelecek döneme uyarlamak ve CRM sistemi kurmak için çalışmalara başladık. Böylece mezunlarımızla daha bire bir ilişki kurabilecek ve hizmetlerimize daha hızlı ulaşabilmelerini sağlayabileceğiz.

Sizlere daha önce duyurduğumuz birçok projeyi takip etmeye devam ediyoruz. Bunların arasında insan kaynakları danışmanlığı, lokal, kredi kartı, sigorta gibi birçok konuda sizlere ayrıcalık yaratacak çalışmalar var. İnsan kaynağımız sınırlı olduğu için tüm bu çalışmaları önem sırasına göre bir takvime bağlamaya çalışıyor ve gerçekleştikçe hizmetinize sunuyoruz. Tüm bu çalışmalarda Derneğimize yardımcı olmak isteyen mezunlarımızın bizlerle iletişime geçmesini rica ediyoruz.

Geçen yılki gibi soğuk bir Haziran’dan sonra gerçek bir yaz yaşayabileceğimiz bir Temmuz ayı dileklerimizle.

Serkan Memişoğlu’07

Başkan

Powered by Openmedia