BİLGİM’DEN ARALIK 2012

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Bu ay içerisinde Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı sevgili Seçil Kınay’dan bir hediye kitap ve güzel bir mektup aldım. Bize hediye ettiği, Erdal Yıldırım’ın yazdığı kitabının adı ise  “Bana Yönetim Kurulunu Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim” idi. Bu güzel jeste bizde; Sürekli Eğitim Merkezimiz Bilgim Academy’nin eğitmenlerinden Ertuğrul Belen’in kitabı “Networking” ü göndererek yanıt verdik. Karşılıklı jestler ve yazışmalar sonunda, Aralık ayı içerisinde iki güzide üniversitemizin Mezunlar Derneklerinin  Yönetim Kurullarını bir araya getirmeye karar verdik.  Karşılıklı “know-how” paylaşımının çok faydalı olacağına inanıyoruz.

Sevgili Seçil’in hediye ettiği kitabı okurken, Erdal Yıldırım’ın verdiği “BÜMED” anekdotlarından aslında ne kadar yolun başında ama bir o kadar da doğru yolda olduğumuzu fark ettim. Kendi yönetim kurulumu kurgularken düşündüklerimin doğru olduğu izlenime kapıldım. Yeni yapılanmamızda oluşturduğumuz komitelerimizin, çalışmaya başlamasının meyvelerini topluyoruz. Komitelerimizdeki gönüllü arkadaşlarımızın performansları sayesinde, yel değirmenleri savaşan Don Kişot modumdan, omuz omuza mücadele eden Athos, Porthos ve Aramis moduna geçmiş bulunmaktayım.

Web komitemizin yenilediği web sitemizin taslağı üzerinde çalışırken, çıkan sonuç karşısında o kadar heyecanlandım ki; abartıp abartmadığımı ölçmek için birkaç mezunumuza taslağı gösterdim. Benzer tepkileri alınca heyecanım daha da arttı. Bu sefer mütevazı olamayacağım.. Bilgim.org.tr  “ÇOK GÜZEL OLDU”.

Kasım ayındaki bir diğer heyecanım ise şehir buluşmalarımız oldu. İzmir’de Diledi Kazan arkadaşımızın, Bursa’da ise Ersan Bayram arkadaşımızın organizasyonda emeği çok büyük. Bu iki şehrin benim içinde ayrı bir önemi var. İzmir; İstanbul’dan sonra en sevdiğim şehir ve İzmir’e gidip gelmek benim için hep keyifli olmuştur. Bursa derseniz; hayatımın ilk 18 yılının geçtiği, doğduğum, büyüdüğüm, yetiştiğim ve beni İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne gönderen şehir. Benim için bu denli anlamı olan bu iki şehirde, başkanı olduğum derneğin yapılanmaya gitmesi ve etkinliklere başlamasının verdiği hazzı anlatacak kelimeleri bulamıyorum. Bu etkinliklerin gerçekleşmesinde emeği olan sevgili Tümay Öztürk ve Bilgi Bursa da ki varlığının bizim için çok büyük şans olduğuna inandığım Duygu Yılmazer’e de teşekkür etmek isterim. Tümay ve Diledi’yi yeni görevleri için de ayrıca tebrik eder ve başarılar dilerim. Böyle güzel insanlar Bilgi ailesinde oldukça, üniversitemizin çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum.

Kasım ayının heyecanlarını geride bıraktıktan sonra bu sefer de Aralık ayının heyecanları başlıyor. Koç Mezunlar Derneği ile bir araya gelecek olmamız, Mentorluk programımızın başlayacak olması, Meslek Tanıtım Günlerinin ikincisini yapacak olmamız, Bilgim Academy’de dönemin bitecek olması ve katılımcılara sertifikalarını verecek olmamız…Ve tabii ki ay sonunda,  “Entertainment Bilgililerden Sorulur” enerjisi ile Yılbaşı Kutlamamız.. Dolu dolu, bol heyecanlı bir ay bizi bekliyor..

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia