Bilgim’den Aralık 2013

Merhaba Sevgili Mezunlar,

2013 yılının son Vitae’si ile karşınızdayız. Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Hafta sonunu beklemek ile geçen her gün, aslında ömrümüzden gidiyor. Günler, aylar ve yıllar geçiyor. Biz de yaşlanıyoruz. Üniversitedeyken vizeler ve finaller en büyük derdimizdi. Amacın sadece dersi geçmek olduğu durumlarda sadece son iki gün hatta son yirmi dört saat bir arkadaşın evinde kapanmak yeterli oluyordu. Sınavların bitmesi ile bütün bünyemizi kaplayan anlamsız huzur ile İstanbul gecelerine kendimizi atardık.

Şimdi bunları düşündükçe hayatımızın en güzel yıllarının üniversite yılları olduğu konusunda çoğumuz hemfikiriz. Sabah dokuz dersine gitmeme lüksümüz, dokuzda iş başı yapmak için de geçerli olsaydı mesela. Ya da ay sonunda ödemekle yükümlü olduğumuz; fatura, ekstre ve kira gibi giderlerimizi karşılamak için son bir hafta yapacağımız yoğun tempolu çalışma yeterli olsaydı.

Büyükşehirlerde hayat çok acımasız ve para kazanmak hiçte kolay değil. Günlük koşuşturmalar arasında kaybolup gitmek, giden yılların arkasından baka kalmak artık çok sıradan. Bunca koşuşturmanın arasında 2013 yılından dernek adına bize kalan ise artan ticaret hacmimiz oldu. Networking misyonumuz doğrultusunda mezunlarımız arasında oluşan ticaret hacmi; en büyük ilerlememiz oldu. Bilgim çevresinden dönen ticaretin hacmi 250.000 TL ye ulaştı. Sistemin işleyişi ise çok basit. Bilgim’in etkinliklerine ve toplantılarına katılanlar çok kısa zamanda iş hayatlarında faydası dokunacak kontaklara erişme imkanı sağladılar. Bilgim biraz da çiçek gibi, suyunu verirseniz açar, vermezseniz kurur. Zaman kaybı olarak görenlere tabii ki bir faydası olmazken, katılım ve takibini sürdürenlere ise mutlaka yeni kapı ve fırsatların açılmasına vesile oldu.

Önümüzdeki yıl derneğin mali yapısının daha da düzelmesi ile ihtiyaç sahibi mezunlarımıza küçükte olsa, burs mahiyetinde maddi yardımlar yapabilmeyi ümit ediyoruz.  Bu konuda adımlar attığımız zaman, yine bu platformdan sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

Yeni yılda da, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi hangi konuda olursa olsun, mezunlarımızın hayatını kolaylaştırmak için paylaşımlarımız olacak.

 

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Mezunlar Derneği Başkanı

 

Powered by Openmedia