BİLGİM’den Haziran 2012

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Bir ayı daha geride bıraktık. Birer ikişer geride bıraktığımız aylar, aslında ömrümüzden gidiyor. Daha dün Kuştepe bahçesinde otururken, en büyük derdimiz diplomamızı alabilmekti. Şimdi ise; kep attığımız günden bugüne geri dönüp yaşadıklarımıza baktığımızda, hayat okulundan diploma almanın o kadar da kolay olmadığını gördük.
Üniversitede iken “Okul için değil, yaşam için öğrenmeliyiz” felsefesiyle, bilinç altımıza işlenen bilgilerin ve vizyonun; kariyerlerimizde ilerlerken fark yaratmamıza vesile olduğunu gördük. O vakit, üniversitemizin ve diplomamızın kıymetini daha iyi anladık. Her başarılı mezunumuzun varlığının, bizim diplomamızın değerini artırdığını gördük. Başarı hikayelerine tanık oldukça, çıktığımız yola dair cesaretimiz arttı.
Farklı işlerde, farklı pozisyonlarda ve farlı şehirlerde çalışıyor olsak da; benzer sıkıntılar ile yüzleşiyoruz. Bu Mayıs ayında ilginç bir şekilde bir çok mezunumuzun istifa ettiğine ve iş değiştirdiğine tanıklık ettik. Görüştüğümüz arkadaşlarımızın bize anlattıkları; kendi içlerinde farklılık gösteriyor olsa da, aslında aynı cümle ile özetlenebiliyor. “Her sabah uyandığımda, sevmediğim bir işe, sevmediğim bir adamı daha çok zengin etmek için söylenerek gitmek istemiyorum.” Belirli bir seviyeye ulaşmış mezunlarımızın, çok rahatlıkla iş değiştirebildiğine de tanıklık ediyoruz. Bu ve bunun gibi durumlar için kurguladığımız Bilgim HR ile, kariyerinizin her adımında yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.
Her zaman fark yaratmanın ve iz bırakmanın peşinde olduk. Mayıs ayı boyunca hazırlıkları ile uğraştığımız Homecoming’12’de de farklı ve faydalı bir mezunlar buluşması hayal ettik. Değişik mezuniyet yıllarındaki mezunlarımızın birbirleri ile tanışabilmesi ve kaynaşabilmesi adına “Speed Networking” çalışması planladık. Ertuğrul Belen ile birlikte Homecoming’den sonra da, network’ü kuvvetlendirmeye yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.
Mayıs aynı zamanda, hayatın acımasız gerçeklerinin, birden fazla kez, kapımızı çaldığı bir ay oldu. Önce, çok sevgili arkadaşımız Elif Türel’in babası Cüneyt Türel’i kaybettik. Daha sonra Okan Tanju hocamızın annesini toprağa verdik. En son olarak da, Tanıtım Departmanında Satış Müdürü olarak çalışan, çok sevdiğimiz arkadaşımız Murat Saydam‘ın babası Hakk-ın rahmetine kavuştu. Elimizden geldiğince, acılı günlerinde arkadaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Buradan bir kez daha, merhumlara Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı dileriz.

Saygılarımla,
Doğuşcan Oto

Powered by Openmedia