Bilgim’den Kasım 2013

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Öncelikle, Hepinizin geçmiş bayramını en içten dileklerimle ile kutlarım. Dokuz günlük tatil vesilesi ile bir çoğumuz yurt dışına çıkarken, İstanbul’da yaşayan bir kısmımız ise göreceli olarak tenhalaşan şehrin tadını çıkarmaya çalıştık. Dokuz gün ne kadar uzun gibi gözükse de, geldi ve gitti..

Büyükşehirlerde yaşayan bizler hayat mücadelesinin yanında, yaşadığımız şehirler ile de mücadele ediyoruz. Özellikle İstanbul’da evden işe, işten eve gitmek ciddi bir mücadele gerektiriyor. Bir yerden bir yere gitmenin zorluğu bizleri gün geçtikçe daha kapalı ve monotonlaşmış hayatlara mahkum ediyor.  Hayatına renk katmak isteyenler ise kendi başlarına çözümler üretmek istiyorlar.

Bu bağlamda %100 BİLGİ Mezunu iki tane oluşumdan bahsetmek istiyorum. İlki BİLGİ Yelken. BİLGİ Yelken Kulübü Başkanı, güzel insan Efe Özbil’in öğrenci kulübü olarak başlayan yolculuğu, mezuniyet sonrasında onlarca BİLGİ Mezununun çalıştığı bir şirket haline geldi. Kalamış Marina’da yerleşik düzeni olan BİLGİ Yelken, gene Kalamış Marina’da Yelken dersleri vermektedir. Yelken dersleri dışında yurt içi ve yurt dışı turlar düzenleyen BİLGİ Yelken’in yaş ortalaması da çok geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. BİLGİ Yelken’i Mezunlar Derneği olarak kayıtsız şartsız desteklemekteyiz. Bizim amaçladığımız doğrultuda, hali hazırda BİLGİ mezunları birbirleri ile sevdikleri işi yapmakta, hem para kazanmakta hem de güzel vakit geçirmektedirler. Üniversitenin tanıtımına ve BİLGİ aidiyet duygusuna yaptıkları katkı ise cabası. Sizler de katılmak isterseniz, direkt BİLGİ Yelken ile ya da Mezunlar Derneği üzerinden arkadaşlarımız ile temasa geçebilirsiniz.

Bir diğer BİLGİ Mezun oluşumu ise BİLGİ Dans Kulübü..O da; BİLGİ Yelken örneğinde  olduğu gibi öğrenci kulübü olarak başladı. Çok güzel insan, arkadaşım ve hemşerim Samet Alyu liderliğinde, mezuniyet sonrasında da çalışmalarına devam ediyor. Dolapdere Kampüsü içerisinde yer alan Dans Salonunda Latin dansları da dahil olmak üzere bir çok dans dersleri veriliyor. Dans kurslarından öğrencilerin yanı sıra mezunlarımız da faydalanabiliyor.  Ayrıca her sene Dans Festivali organize edip, Santralistanbul’da dünyaca ünlü dansçıları ve amatör okul gruplarını misafir edip, muhteşem gösteriler sunuyorlar.

Siz de hayatınıza renk katmak istiyor ve arayış içersindeyseniz, bu iki BİLGİ Mezun oluşumunu değerlendirebilirsiniz.

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

İstanbul Bilgi Üniversitesi

Mezunlar Derneği Başkanı

 

Powered by Openmedia