Bilgim’den Nisan 2010

Sevgili Mezunlar,

BİLGİM, aramızdaki dayanışmayı arttırmak ve hem iş hem de sosyal hayatımızda hepimizi destekleyecek ağlar kurmak amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Nisan ayına girerken bu çalışmaların en yenisini, “Vitae”yi sizlerle buluşturduğumuz için büyük sevinç içerisindeyiz. Vitae, aramızdaki iletişimi güçlendirecek, birbirimizle ve BİLGİM ile olan ilişkilerimizi kuvvetlendirecek.

Dernek olarak 2010 yılını alt yapımızı güçlendirmek için gerekli olan çalışmalara ayırdık. Bu bağlamda gerekli yazılımların satın alınması ve entegrasyonu çalışması tamamlanmış durumda. Mart ayında başlayan, Üniversitemiz ve Win Türkiye ile yürüttüğümüz mezun verilerinin güncellenmesi çalışması ise bu ay içerisinde tamamlanmış olacak. Böylece mezunlarımızı daha düzenli takip edebilecek ve hem Derneğimiz hem de Üniversitemiz ile bugüne kadar eksik olan bağın sağlanması için çalışmalarımızı organize edebileceğiz.

BİLGİM sadece mezunların bir araya gelmesi için çalışmayacak, mezunlarımızın her alanda ayrıcalık ve öncelik elde etmeleri için de faaliyette bulunacak. İlk aşamada BİLGİ’de yüksek lisans indirimleri, BİLGİ kütüphanelerinin kullanımı, BİLGİ Yayınları ve BİLGİ Eğitim’den indirim gibi haklar üyelerimize sunulmuş vaziyette. İlerleyen dönemlerde bu tip indirim ve ayrıcalıklar sayıca artacak ve sizlere duyurulacak.

Elektronik ortamda BİLGİM’e ulaşmanız ve BİLGİM’in de sizlere ulaşması için başlattığımız projeler ise Nisan ve Mayıs aylarında hayata geçmiş olacak. Bilgim web portalı ve mobil projelerimiz ile iletişimimizi daha da pekiştireceğiz. Bunların yanı sıra facebook, twitter ve linkedin gibi tüm platformlar üzerinden sizlerle buluşacağız.

BİLGİM’de gerçekten büyük bir özveri ile sizler için çalışan bir ekip var. Fikirleri ve vakitleri ile Derneğimize katkı sağlayan bu ekipte yer almak gerçekten çok gurur verici. Son olarak BİLGİM ailesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramınızı kutlar, başarılı ve mutlu bir Nisan ayı dileriz.

Serkan Memişoğlu ‘07

Powered by Openmedia