BİLGİM’den Ocak 2012

Sevgili Mezunlar,

Göreve başladığımız bir ay boyunca, üniversite ve birimleri ile olan ilişkilerimizi tekrardan düzene soktuk. Sosyal medyada sizin de fark ettiğiniz üzere, gerek  Facebook’ta, gerek  Twitter’da bir hareketlilik getirdik.

Üniversitemizin geçmişi 15 yıllık, çoğumuzun kariyerlerimizin başlarında olduğunun bilincindeyiz. Önceliklerimiz farklı, sorumluluklarımız ağır. Bu yüzden önümüze ulaşması kolay hedefler koyuyoruz. Minimum zaman diliminde maksimum verim almaya çalışıyoruz.

En önemli ihtiyaç olarak gördüğümüz, mezunlarımızın kalıcı olarak işe yerleştirilmesi meselesine, kalıcı bir çözüm getirmek için çalışıyoruz. Bilgim HR’ı Ocak 2012 içerisinde hizmete sokmak için çalışıyoruz. Kariyer yürüyüşlerinde mezunlarımıza yardımcı olmak en büyük önceliğimiz. Bilgim HR’ın mezunlar derneğinin, mezunlarımızın hayatındaki yerini sağlamlaştıracağına ve kurmaya çalıştığımız “network” e çok büyük katkısı olacağına inanıyoruz. Bu operasyonda, özellikle “İK” departmanlarında çalışan mezunlarımızın katkı ve desteklerine ihtiyacımız var. İş olanaklarından birbirimizi haberdar etmek, uygun pozisyonlara mezunlarımızı yerleştirmek ve kariyerlerimizde yükselmemize yardımcı olmak için, Bilgim HR gibi profesyonel bir yapılanmanın, hayatlarımıza pozitif bir değer katacağını düşünüyoruz. Yeni mezun arkadaşlarımızın yanında olacağımızı ve iş arama süreçlerinde artık yalnız olmadıklarını belirtmek istiyorum.

Bilgim HR’ın açılışını, santralistanbul’da vereceğimiz bir kokteyl ile kutlamayı planlıyoruz. Tarih ve organizasyon detayları netleşince, sosyal medyada ve internet sitemizde sizlerle paylaşacağız.

Saygılarımla,

Doğuşcan OTO

Powered by Openmedia