BİLGİMDEN ŞUBAT 2012

Ve Başladık…

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Uzun zamandır gerçekleştirmek istediğimiz hayalimizi, hayata geçirmenin mutluluğunu sizler ile paylaşmak istiyorum. Benden önceki başkan arkadaşım Serkan Memişoğlu’nun girişimleri ile başlayan Bilgim HR macerasını sonuçlandırmak ben ve arkadaşlarıma kısmet oldu.

Bilgim HR’ın; inşa etmeye çalıştığımız network’e çok büyük katkıları olacağına inanıyoruz. Çalıştığımız ya da yöneticisi olduğumuz firmalardaki pozisyonları, Bilgim HR’a yönlendirebilecek ve eleman ihtiyacımızı kendi mezun havuzumuzdan sağlayabileceğiz.

Kariyerlerimizin ilk yıllarında gördük ki; bir çok üniversitenin mezunları, iş ortamlarında kendi üniversitelerinden mezun olanlara karşı pozitif ayrımcılık yapıyor ve birbirlerine destek oluyorlardı. Kariyer basamaklarını çıkarken, kendi özelimizde bu tarz bir dayanışmanın eksikliğini hep hissettik. Kariyerimizin ilk yıllarında hepimizin bir şekilde yaşadığı, yeni mezunların iş arama süreçlerindeki sıkıntılarına çözümler getirmek için yola çıktık.

Kariyer Merkezimiz ile 1 sene yakın bir süredir görüşüyorduk. Yaptığımız görüşmelerde; mezunlarımızın kariyerlerine daha etkili yardımcı olabilmek için, İşkur’dan izinli, profesyonel bir iş ve işçi bulma yapılanmasına gidilmesi gerektiğine kanaat getirdik. Bu projenin en başından beri yer alan, Prosis Danışmanlık’ın kurucu ortaklarından, mezunumuz sevgili Aslı Uzunlu’nun koordinatörlüğünde bugünlere geldik. En sağlıklı ilerlemenin, Prosis Danışmanlık çatısı altında oluşturulacak Bilgim HR markası ile gerçekleşeceğine inandık. Bu şekilde bir çok amacımıza birden hizmet etmiş olduk. Mezunumuzun işini geliştirmesini, mezunlarımızın profesyonel ve en iyi desteği almasını,her şeyin yasal ve İşkur’un belirlediği kıstaslara göre yapılmasını sağladık. Derneğimize de “0” yatırım maliyetiyle hayati önem taşıyan bir değer kazandırmış olduk.

Biz elimizden geldiğince Bilgim HR markasını parlatmak için uğraş vereceğiz. Kariyeriniz ile alakalı bir sıkıntı yaşadığınızda ya da yeni mezun olup ne yapacağınızı bilemediğinizde yanınızda olacağız. Biz ne kadar çaba sarf etsek te, Bilgim HR sizlerin sahip çıkması durumunda çok daha başarılı olacaktır. Burada hepimize görevler düşüyor. Yöneticisi olduğumuz ya da karar alma süreçlerine etki edebildiğimiz tüm şirketlerde pozitif ayrımcılık yapmalı ve uygun pozisyonlara mezunlarımızı yönlendirmeliyiz. Bilgim HR öncesinde de yapmaya çalıştığımız bu olsa da, yapabildiklerimiz kendi bireysel çevremiz ile sınırlı kalıyordu. Bu şekilde, sahip olduğumuz mezun datasını daha etkili kullanabilmeyi de ümit ediyoruz.

Bilgim HR a ulaşmak için, www.bilgimhr.com a girip yetkililer ile temasa geçebilir, CV’nizi sisteme kaydedebilirsiniz. Yeni girişimimizin tüm İstanbul Bilgi Üniversitesi ailesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Saygılarımla,

Doğuşcan OTO

Powered by Openmedia