Bilgim’den Temmuz 2010

Sevgili mezunlar,

Haziran ayını Bilgim olarak neredeyse tamamen mezuniyet törenlerine hazırlanmakla geçirdik. 1-4 Temmuz tarihleri arasında Santral Kampüsü’nde düzenlenecek törenler ile aramıza binlerce yeni arkadaşımız katılacak. Daha önceki yıllardan farklı olarak bu yıl ilk defa mezunlar da törenlerin bir parçası olacak. Hem konuşmacı olarak hem de tören sonrası kokteylde katılımcı olarak yer alacağız, Bilgim yönetimi de tam kadro olarak törenlerde 2010 sınıfı ile birlikte oturuyor olacak.

Bilgi ve Bilgim bugüne kadar çok uyumlu bir çalışma örneği sergiledi. Birlikteliğimiz yeni projeler ve yeni katkılarla devam ediyor. Santral Kampüsü’nde Derneğimiz’in varlığının arttırılması için projeler geliştiriliyor, çalışmalar yapılıyor. Bunları da ilerleyen aylarda sizlerle paylaşıyor olacağız. Derneğimiz ise özellikle tanıtım konusunda Üniversitemiz’e en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışıyor. Üniversite giriş sınavları sonrasında tercih dönemine girerken mezunlarımızın da kendi çevrelerinde Bilgi’ye gelmeyi düşünen tanıdıklarına Üniversitemiz’i anlatmasını, adaylarla gerekiyorsa kampüslerimize kadar gelerek yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Umarız ilerleyen yıllarda mezunlarımızın çocuklarının Bilgi’ye ikinci kuşak olarak geleceği günleri de Vitae’de paylaşıyor oluruz.

Web sitemizin de yayına gireceği Temmuz ayı boyunca özellikle “Derneğimiz’in çalışmalarının sürdürülebilir olması için gerekli kaynakları nasıl yaratırız” sorusuna cevap arayacağız. Bu konuda projeleri ve fikirleri olan mezunlarımızın bizlerle iletişime geçmesini rica ediyoruz.

Yağmurlu bir Haziran ayından sonra güneşli ve huzurlu bir Temmuz ayı geçirmemiz temennisiyle…

Serkan Memişoğlu’07

Başkan

Powered by Openmedia