Hoş geldiniz

Merhaba Sevgili Mezunlar,

Yazılara başlarken havadan ve sudan bahsetmek biraz klişe olsa da mevcut sıcaklara değinmeden yazıya başlayamadım. Havalar çok sıcak. O kadar sıcak ki birçok mezunla yaptığımız görüşmelerde, klima olmayan evlerde gece uyumanın pek mümkün olmadığını konuşuyoruz.

Yıllık izinlerini kullananların çokluğu ve havalardan kaynaklı insanların efor harcamaya isteksizliğinden ötürü bu aralar iş yapmak ve bitermek pek kolay olmuyor. Zaten iş yapmamak için bahanelerin bolca üretildiği bu ülkede havalar durumu iyice zorlaştırıyor.

Öğrenci yerleştirme sınavı sonucunda genç kardeşlerimiz tercihlerini yaptı. Açıklanan tercihlere göre İstanbul Bilgi Üniversitesi, kontenjanlarında %97,5 oranında doluluk yakaladı. Kontenjanın 3 binin üzerinde olduğunu göz önüne alırsak, geçtiğimiz senelerin rakamlarını da ele alınca, bu büyük bir başarıdır. Başta, bizi de her zaman destekleyip, ne zaman ihtiyaç duysak yardımımıza koşan çok sevgili Tanıtımdan Sorumlu Başkan Ali Sırrı Sile’yi, ardından da öğrencilik yıllarından beri hayatımıza renk katan, başarının en büyük mimarlarından sevgili Tanıtım Direktörü Murat Saydam’ı ve yönettiği ekibini tebrik ediyorum. BİLGİ ailesinin, aile olmasına yaptıkları katkılardan ötürü Mezunlar Derneği Başkanı olarak teşekkürü borç biliyorum.

Aramıza yeni katılan kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum. Lakin, üniversite sınavlarına çalışırken çok büyük bir eşik gibi görülen sınavlardan sonra geldiğiniz nokta başlangıç çizgisi. Hayatınızın en güzel ve karakterinizin iyice oturacağı yıllara başlıyorsunuz. Bu yıllar boyunca kişisel gelişim anlamında kendinize yapacağınız yatırımın karşılığını iş hayatınızın büyük bir bölümünde alacaksınız. Mezunlar Derneği olarak bizler de sizin kişisel gelişiminize katkı sağlamak için elimizden geleni yaparak iş hayatının beklentilerini karşılayabilmenizi sağlamaya çalışacağız. İngilizce seviyeniz, sunum yetenekleriniz ve iletişim becerilerinizi geliştirmek için size yol göstereceğiz.

Bu üniversiteden mezun olan herkesin kalitesi ya da kalitesizliği bizim marka değerimizi etkilediği için bu dünyada üniversitemizi temsil eden mezunlar olarak bu konuyu çok ciddiye alıyoruz. Bu konuda hazırladığımız bir raporu yol göstermesi açısından üniversite yönetimi ile de paylaşacağız.

Rektörümüz sevgili Prof. Dr. Remzi Sanver’in görev süresi doldu ve görevini Sakarya Üniversitesi’nde başardıkları ile herkesin dikkatini çekmiş olan Prof. Dr.Mehmet Durman’a devretti. Remzi Hocamıza üniversiteye katkılarından ötürü teşekkür eder ve bundan sonraki akademik hayatında başarılarının devamını dilerim. Yeni rektörümüzün de camiamıza hayırlı olmasını diler ve kendisine bu zorlu görevinde başarılar dilerim..

Saygılarımla,

Doğuşcan Oto

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı

Powered by Openmedia