Görevli Öğrenci Programı bana çok şey kattı

Melisa’nın İstanbul Bilgi Üniversitesi ile tanışması 2017 yılında oldu. BİLGİ’den önce Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2 yıllık okudu ve mezun oldu.

DGS sınavıyla İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni kazandı. Aynı bölümden devam etmek istedi ve bölümün en iyi örneklerinden olan BİLGİ ailesiyle tanışması böyle oldu. Üniversite hayatı başka bir okulda başlasa da onun için en iyi deneyimleri burada gerçekleştirdi. Okul hayatı sadece derslerden ibaret olmadı. Görevli öğrenci programı ve kulüpler üniversite hayatına çok renk kattı.
Melisa’ya göre Halkla İlişkiler bölümü, içeriği sebebiyle iyi bir akademik kadroya ihtiyaç duyan ve sektörden hocalar olması gereken bir bölüm ve İstanbul Bilgi Üniversitesi bu özelliklere sahip bir üniversite. Tercihlerinde en başta yer almasının sebebi de buydu. Geçte olsa İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesine katılabildiği için çok mutlu.
Melisa, ilk olarak İngilizce Hazırlık Programı’nı bitirdi. İstanbul’daki en iyi ingilizce hazırlık programlarından birine sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bu programı ilk senesinde bitirmiş olmak onu çok mutlu etmişti. İngilizcesini geliştirmesinde en büyük katkıyı burada aldı. İkiz kardeşi, Melisa İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne başladığı an görevli öğrenci programında çalışmasını tavsiye etti. İngilizce Hazırlık Programını bitirmeden okulun Yaz Tanıtım Günleri’nde görevli öğrenci programına başvurdu ve alındı. Bölüme başlamadan bölümle alakalı işler yaptığında BİLGİ’li olmanın farkını hissetmişti. Tanıtım departmanında çalışmak üniversite hayatında ona çok fark yarattı. Son olarak sözlerine şöyle devam ediyor Melisa: “Birkaç sene öncesinde benim bulunduğum yerlerde bulunan arkadaşlarımıza bol bol kendi BİLGİ deneyimlerimizi ve üniversite tercih dönemimizi anlattık. Kazandığım arkadaşlıklar, edindiğim deneyimler ve biriktirdiğim anılar sayesinde kendime ve bölümüme çok farklı açılardan katkı sağlayabildim. Yaz Tanıtım Günleri’nden sonra memnun kaldığım için kışın da Tanıtım Ofisi’nde çalışmaya devam ettim. Hem çalışıp hem derse giderek kampüs hayatımı dolu dolu yaşadım. BİLGİ’li olmanın farkını öğrenimimde ve ileride sektörde yaşayacağımı biliyorum. “

Powered by Openmedia