Homecoming 2010

İşte yıllardır beklenen büyük buluşma! İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunlarının ilk büyük buluşması Homecoming 2010, 28 Mayıs tarihinde Santral Kampüsü’nde geniş bir katılımla gerçekleşti.

Meğer Bilgi mezunları birbirlerini ne kadar özlemişler, meğer böyle bir etkinliğe ne kadar ihtiyaç varmış. 28 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin en yeni kampüsü Santral Kampüsü’nde yeni-eski tüm dönemlerden bin 500’ün üzerinde mezun bir araya geldi. Arkadaşlıklar tazelendi, uzun uzun sohbetler edildi, dedikodular yapıldı, kartvizitler paylaşıldı, iş bağlantıları bile yapıldı…

Kaç kişi gelecek acaba?

İlk büyük mezun buluşması için hazırlıklar İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği (Bilgim) tarafından yaklaşık bir buçuk ay kadar önce başlamıştı. Uzun zaman sonra okullarına dönecek olan Bilgi mezunlarına iyi bir karşılama ve ağırlama yapmak için, eski günleri yaşatacak bir ortam hazırlandı. 28 Mayıs günü akşam saat 18:00’ı gösterdiğinde tüm hazırlıklar tamamlanmış mezunlar beklenmeye başlanmışıtı O zamana kadar LCV katılımı 750 kişi civarındaydı. Acaba o kadar kişi gelecek mi diye beklenirken ilk mezunlar saat 18:30 gelmeye başladılar. Derken saat 19:00’dan sonra katılım hızla artmaya başladı.

Hocalar da oradaydı

İş çıkışında arkadaşlarıyla buluşmak için koşa koşa Santral Kampüsü’ne gelen Bilgililer çok güzel kareler yarattılar. O akşam sadece öğrenciler değil öğretim üyeleri de vardı. Eski rektörlerden Prof. Dr. Aydın Uğur, MBA Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Metehan Sekban, İşletme Bölümü öğretim üyeleriden Roy Manukyan, Reklamcılık bölümü öğretim üyelerinden Yonca K. Aslanbay bu günü fırsat bilerek eski öğrencileriyle bir araya gelen hocalardan birkaçı.

Şenlik yeri gibi

O gün Santral Kampüsü’nün Haliç kıyısındaki tören alanı tam bir şenlik havasındaydı. Garanti Bankası, Desa, Air France-KLM gibi şirketler standlarıyla geceye renk kattılar ve Bilgi mezunlarıyla buluştular. Efes Pilsen ve Kayra Leona buluşmanın içecek sponsrorluklarını üstlenerek, güzel bir buluşmanın gerçekleşmesi için Bilgim ekibine yardımcı oldular. Bilgi mezunlarından Arda Türkmen ’98 ve O’nun Roka Davet ekibi geceye özel hazırladıkları birbirinden lezzetli yiyecekler ve içeceklerle damaklarda güzel tatlar bıraktılar. İstanbul Bigi Üniversitesi, standında mezunlarına yüksek lisans programlarını tanıtırken en canlı stand ise hemen mekan girişindeki Bilgim standı oldu.

Bilgim üyeliğine büyük ilgi

Yıllıklarını almak isteyenler, derneğe üye olmak isteyenler, eksik Vitae sayılarını tamamlamak isteyenler, iletişim bilgilerini güncelleyenler… Bilgim’e üye olmak isteyen mezunlara işlemler çok koyallaştırılmıştı. Üyelik formunu dolduran mezunun hemen yan tarafta fotoğrafı çekiliyor, bir taraftan da kimlik fotokopisi alınıyordu. Giriş aidatı olan 1 lira ve ilk yıl aidatı olan 10 lira için toplam 11 lirayı mezunlar, cep telefonlarından 7979’a BILGIM yazıp gönderip Mikro Ödeme ile ödediler. O gece yüzlerce Bilgili, her geçen gün daha da genişleyen avantajlardan faydalanmak için “Bilgim”li oldular.

Ve sahne işgal edildi…

Birden sahnedeki DJ’in güzel müzikleri kesildi ve farklı sesler gelmeye başladı. İlk mezunlar yani 1998 mezunları sahneyi işgal etmişlerdi. O dönemim Öğrenci Birliği Başkanı Selda Çelikhan Güntöre ’98 ve arkadaşları sahneden deyim yerindeyse “asıl Bilgi’li nasıl olur” göstermişlerdi. Selda eskilerden kısa kısa bahsetti. İlk kulüp çalışmaları, ilk partiler, ilk geziler, ilk MayFest… Sahnenin işgal edildiğini ve programın akışından çıkacağını fark eden Bilgim Başkanı Serkan Memişoğlu ’07 sahneye çıkarak gecenin çekilişlerini Selda ile birlikte gerçekleştirmek üzere geceye katılan diğer iki eski öğrenci birliği başkanını Doğuşcan Oto ’06 ve Esra Deniz’i ’05 sahneye davet etti. Geceye katılan mezunların kartlarının arasından yapılan çekilişlerle üç Biligi Desa’dan 100’er liralık hediye çekleri kazanırken, bir mezunumuz KLM’den Amsterdam’a bir mezunumuz da Air France’den Paris’e gidiş dönüş uçak biletleri kazandılar.

Sahnede bir Bilgi mezunu

Ödül töreninin ardından sahneye Bilgi mezunlarından Balamir Nazlıca ’01 ve arkadaşlarından oluşan Soaked grubu çıktılar. Saat 23:00’e kadar süren konserleriyle katılımcıları coşturdular. Program bu saatte tamamlansına rağmen dernek masasının başında dernek kaydını yapmaya çalışanlar ilginç bir görüntü oluşturdular. Bir başka ilginç görüntü de çıkışta oluşan araç kuyruğu idi. Uzun zamandır böyle geniş katılımlı bir etkinlik görmeyen Sanral Kampüsü, o gece ışıl ışıldı. Birçok mezun bu buluşmayı fırsat bilerek gecenin devamını arkadaşlarıyla ya Santral’deki ya da dışarıdaki mekanlarda eğlenerek geçirdiler.

Teşekkür…

Program sonunda gece hakkında değerlendirmeleri aldığımız Bilgim Başkanı Serkan Memişoğlu böyle güzel bir gecenin oluşmasına destek veren başta Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Rifat Sarıcaoğlu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Genel Sekreteri Çağrı Bağcıoğlu olmak üzere İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin yöneticilerine, gecenin hazırlıklarında ve işleyişinde üniversite tarafından Bilgim ekibine destek olan yine Bilgi mezunlarından Genel Sekreter Yardımcısı Esen Zeynep Ege ’00 ve Pazarlama İletişimi Müdürü Petek Aksoy ’00 başta olmak üzere Bilgi çalışanlarına ve organizasyonda gönüllü görev alan tüm Bilgim ekibine teşekkürlerini Vitae aracılığı  ile iletti. Gecenin sonunda kulaklarda şu sözler vardı: “Çok güzeldi, çok kalabalıktı… Ama seneye daha güzel olsun, daha kalabalık olsun, daha çok eğlenelim…” İlk büyük mezun buluşmasından akılda kalacak karelerle renkli bir dosya hazırladık size.

Powered by Openmedia