İngilizcenizi Kaliforniya’da geliştirin

University of California Irvine, İngilizce bilgisini geliştirmek isteyen herkese değişik program alternatifleri sunuyor.

University of California Irvine İleri ve Uluslararası Programlar Birimi çok çeşitli program olanakları sunuyor. İngilizce programları kapsamında 10 haftalık Yoğun İngilizce, 4 haftalık Konuşma ve Kültür ile 4 haftalık İşletme İngilizcesi programları var. Aynı zamanda UC Irvine programları kapsamında İleri Düzeyde Sertifika Programları, Stajyerlik ve Opsiyonel Pratiksel Eğitimleri de var. Programların Müdür Yardımcısı Denise Davis eğitimler hakkındaki sorularımızı yanıtladı.

Toplam 10 hafta süren Yoğun İngilizce Programı’nda, ortalama 16 yıl deneyimi olan çok iyi eğitilmiş öğretmenler dersleri yürütüyorlar. Öğrenciler büyük bir Amerikan üniversite kampüsünde bulunmanın avantajlarından faydalanıyorlar. Eğer öğrenciler 4 haftalık Konuşma ve Kültür Programını da alırlarsa, canlı öğrenme aktiviteleri ile gerçek hayata odaklanıp, kendilerine güvenlerini de gelişirip otantik İngilizceyi daha iyi anlayıp konuşma imkanına kavuşuyorlar. Öğrenciler ayrıca Amerikan kültürünün sürdüğü bir ortamda konuşma, okuma ve yazma alıştırmaları ile yaşayan dili öğrenme imkanı buluyorlar. 4 haftalık İş İngilizcesi programı ise öğrencinin; yönetim türleri, reklamcılık, sunum becerileri, iş etiği ve gelenekleri, müzakere türleri üzerine sınavlar yoluyla iletişim becerilerini geliştirirken finans; pazarlama ya da uluslararası ticaret için işletme İngilizcesine hakim olmasına ortam hazırlıyor.

Hızlandırılmış Sertifika Programları

UC Irvine programları dahilinde katılımcılar tercih ettikleri çalışma alanında, derecelerinin değerini artırmalarına fırsat veren bir Hızlandırılmış Sertifika Programı’na (HSP) da katılabilirler. Bu programlar öğrencinin aynı zamanda profesyonel bilgi ve becerilerini güncellemelerine, Amerikan şirketlerine saha ziyaretlerinde bulunmaya ve bir profesyonel iletişim ağı oluşturmasına fırsat veriyor. Üniversite bünyesinde şu alanlarda sertifika programları var: İş İdaresi (MBA Hazırlık), Uluslararası İşletmecilik Operasyonları & Yönetim, Uluslararası Finans, Pazarlama, Uluslararası Turizm & Otel Yönetimi, İletişim Sistemleri Tasarım Mühendisliği, Microsoft.NET ve Oracle Veritabanı Yönetimi.

Stajlar ve Opsiyonel Pratiksel Eğitim (OPE)

HSP’lerden herhangi birisine devam eden stajyerler Orange County ve Los Angeles’taki dinamik iş çevresini tanıma fırsatına kavuşuyorlar. Stajlar öğrencinin yeni becerileri ve kavramları öğrenebileceği, profesyonel bağlantılar kurabileceği gerçek dünya ortamında kariyer deneyimi ile sınıf ortamlı öğrenmeyi birleştiren, yaklaşık 3 ay süren maaşsız pozisyonlar. OPE ise bir staj da dahil olmak üzere 1 ya da daha fazlası sertifika programında 9 ay tam zamanlı bir çalışmayı başarıyla tamamlamış öğrencilere açık bir program. OPE öğrencilerin arzu ettikleri çalışma alanında kazandıkları 1 yıla kadar maaş ödemeli profesyonel iş deneyimleri sağlıyor.

En popüler program İş İdaresi Programı

İş İdaresi (MBA Hazırlık) ve Uluslararası İş İdaresi Operasyonları & İş İdaresi Programları en fazla talep edilen programlar.  İş İdaresi Programı öğrencilerin takımlarda çalışmayı öğrenmesine, etkin bir yönetici olmalarına ve iş fonksiyonlarında ve analizde gelişmiş bir altyapı edinmelerine fırsat veriyor. Uluslararası Operasyonlar & İş İdaresi Programı öğrencilerin finansal düzenlemeler ve tüketici araştırması yoluyla elde edilen veri üzerine odaklanmış kapsamlı bir iş planı geliştirmelerine ve sunmalarına fırsat veriyor. Öğrenciler aynı zamanda uluslararası pazarlama, yönetim ve iş müzakereleri alanlarında özel meziyetler geliştirme fırsatını yakalıyorlar.

Uluslararası Programlar Müdür Yardımcısı Denise Davis, Brezilya, İspanya, Fransa, Japonya, Suudi Arabistan, Çin, B.A.E ve Tayvan gibi dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden gelen öğrencileri olduğunun altını çiziyor. Bu çok uluslu yapının katılımcıların İngilizce olan ortak dillerini geliştirmede büyük bir katkı sağladığını vurguluyor. UC Irvine dünyanın her köşesinde çalıştaylar ve öğrenci fuarlarına katılarak, online tanıtımlar ve reklamlar yoluyla bu geniş öğrenci grubuna ulaşıyor.

Irvine nasıl bir yer?

• Irvine, ABD’de 7 yıl üst üste en güvenli şehir olma başarısını gösterdi.

• Akdeniz ikliminin hakim olduğu hava (Yazları ortalama sıcaklık 26º, kışları ise 15º)

• 9 kumsal, 42 mil sahil şeridi

• Dünya standartlarında alışveriş imkanları

• Disneyland ve  Kaliforniya’ya yakınlık

• Los Angeles’a 1 saat mesafe, San Diego ya da dağlara 1,5 saatte ulaşım

• Dinamik Uluslararası İş Dünyası

Neden UC Irvine?

• ABD üniversiteleri arasında en iyi 11. ulusal devlet üniversitesi olma başarısı. (U.S. News, 2010)

• 1995’de 2 Nobel Ödülü ve 2004’de 3 Nobel Ödülü alma başarısını gösteren ilk devlet üniversitesi olma başarısı.

• 2 kütüphane, 20 bilgisayar laboratuvarı, kampüsteki pekçok lokasyonda kablosuz internet erişimi, dil labolatuvarları, rekreasyon merkezi, sinemalar, klinikler, kitapçıyı da içeren öğrenci merkezi, yemekhane, çalışma odaları, bankalar ve kafeler.

• Kampüs spor faaliyetleri, canlı konserler, partiler, siname, festival v.b. faaliyetleri de kapsayan organizasyonlar.

Uluslararası Öğrencilere Destekler

• Göçmen hizmetleri

• Havaalanından alış

• Ful mobilyalı residanslar, yazlık yurtlar ve aile yanında barınma fırsatları

• Haftalık faaliyetler

• Sağlık sigortları

• Kurumsal TOEFL testi

• TOEFL hazırlık sınıfları

• Lisans ve yüksek lisans eğitim danışmanlığı

Ayrıntılı bilgi için:

Denise Davis

UC Irvine Uluslararası Programlar Müdür Yardımcısı

Tel: 001 949-824-2679

Fax: 001 949-824-8065

E-mail: davisda@uci.edu

http://unex.uci.edu/international

Powered by Openmedia