Buzzz gibi şubat romantizmi

Yılın en romantik ayıdır Şubat. Sevgililer Günü her yerde kutlanır elbet ama en romantik en ilginç kutlamaların nerelerde yapılabileceğini düşününce kuzey kutbunu buz kırıcıyla gezmek, buz otelde konaklamak ya da Sibirya ekspresiyle yol almak gibi seçenekler çıktı karşımıza. Bu sene unutulmaz bir Sevgililer Günü için yapmadığınız bir şey yapın, ama önce bizim seçtiklerimize bir göz atın.

Lapland’da kuzey ışıkları romantizmi

Finlandiya’nın kuzeyinde bulunan Laponya bölgesi kuzey kutbunun hemen yanı başında, kışın hava sıcaklığının -50 dereceye kadar düşebildiği bir bölge. Lapland çok soğuk olsa da kuzey ışıklarının büyüleyici manzarasını görmek isteyenleri durduracak kadar değil, ayrıca oteller termal kıyafetler kiralıyor. Her mevsim turist ağırlayan bölgeyi husky cinsi köpeklerin çektiği kızaklarla gezebilir veya kızaklı gezi için geyikleri tercih edebilirsiniz. Santa Claus’un evi burada sonuçta, geyikleri görünce anlayacaksınız zaten. Son olarak başınıza gelebilecek en büyük felaketin kaybolmanız ya da çığ düşmesi olduğu bilgisini verip, bu bilginin sizi böylesi unutulmaz bir seyahatten alıkoymayacağını umarak bitirelim.

Kuzey Kutbu’nu bir de böyle görün

Quark Expeditions’ın Kuzey Kutbu’na 14 günlük üç muhteşem yolculuğu var. Her seferin büyük bir macera olacağı garanti bu seyahate katılım ancak sınırlı sayıda sağlanıyor. “Dünyanın en kuzey noktasında olduğunuzu hayal edin, elinizde bir barda şampanya ve baktığınızda gördüğünüz her yer güney. İşte Kuzey Kutbu’na yapılan 14 günlük seyahatin özü budur” diyor Quark Expeditions. Gözünüzün göreceği en unutulmaz kutup manzaralarıyla inanılmaz güzelliklere tanıklık edeceğiniz bu seyahatte, dünyanın en güçlü nükleer buz kırıcısı olan 50 Years of Victory’i de tecrübe etme şansınız olacak. Kuzey Kutup Okyanusu’ndaki buzda yürüyebilir, kutup ayılarını gözlemleyebilirsiniz. İlk kaşiflerin ayak izlerini takip edin ve kutbu bir de buz kırıcı, balon ve helikopterle görün.

Trans-Sibirya Ekspresi’yle durmaksızın romantizm

2016, Rusya’da Trans-Sibirya hattının açılışının 100. yıldönümüydü. Trans-Sibirya Demiryolu, gizemli Rusya’nın doğusu ve batısındaki Urallar üzerinden, görkemli ve sonsuz bozkırı takben dünyanın en büyük tatlı su gölü kıyısı boyunca uzanır. Batı Rusya’yı Sibirya’ya Uzakdoğu Rusya’ya, Moğolistan’a, Çin ve Japon Denizi’ne bağlayan demiryolu, Moskova’dan Vladivostok’a 9288 km’lik uzunluğuyla dünyanın en uzun demiryolu. Bu unutulmaz seyahat için ilk tercih eski ve köklü bir şirket olan Golden Eagle Luxury Trains. Sunduğu konfor ve lüks imkanlarıyla bu demiryolu üzerinde unutulmaz bir doğu seyahati yapmanızın garantisini Golden Eagle veriyor. Trans-Sibirya Ekspresi ile Moskova’dan doğuya yerden ısıtma ve LCD ekranlı bir eğlence sistemi içeren bir kabinde seyahat edebilir veya kral boy yatak ve kişisel uşak hizmetleri sunan Imperial Suite’i tercih edebilirsiniz.

Buzda bir romantik bir gece

Kuzey Amerika’nın eşi benzeri olmayan, ikonik turizm noktalarından olan Hotel de Glace (Buz Otel) Québec City’e 20 dakikalık mesafede yer alıyor. Büyük bir buz tabakasının içinde uyumaktan daha da ilginci bu buz tabakasının içinde evlenmek olsa gerek. Unutulmaz bir tatil yaşayacak olmanızın yanı sıra yeminizi tazeleyebilir ya da hatta ilk kez orada “evet” diyebilirsiniz. İlk açıldığı 2001 yılından bu yana milyonlarca insanı kendine çekmeyi başarmış bu ilginç otel her yılın ocak ayında yeniden açılıyor ve mart sonuna kadar hizmet veriyor. Devasa tonozları ve buz heykelleriyle süslü, 44 odalı bu “geçici sanat eseri” dekoruyla büyülü bir dünya adeta. Hotel de Glace 4 Ocak – 26 Mart 2017 tarihleri arasında ilgililerini bekliyor olacak.

Lozan’da sakin bir tatil

Kış turizmi denince ilk akla gelen yerdir İsviçre. Eğer maceraya gerek yok diyenlerdenseniz, sıcak çayınızı yudumlarken kar yağışını izleyebileceğiniz Beau Rivage Sarayı tam aradığınız yer. Dilerseniz kayak yapıp, Bali masajıyla rahatlar, Türk hamamında kendinizi yenileyebilirsiniz. Ayrıca dünyanın en iyi masaj ve güzellik bakımlarının uygulandığı Cinq Mondes Spa da burada. Tüm bu güzellikler için tek adres Lozan. Beau Rivage Palace açıldığı 1857 yılından itibaren Victor Hugo, Charlie Chaplin, Nelson Mandela gibi değerli konukları ağırlamış bu rüya otelde romantik bir tatil için gereken her şey var.

Powered by Openmedia