Emre Gönen – Ekşi Tarafından

gönül verdiği hercule poirot ekolünü bıyıklarıyla yaşatan, bilgi üniversitesi avrupa çalışmaları master programının direktörü, ab konusunda uzman muhterem.

(jonkman, 15.06.2004 07:54)

ilginç bir konuşma tarzına sahip, eski zamanların aydınlarına benzer tipli,…

(dystrophin, 17.12.2004 11:27)

alanında ciddi anlamda bilgili olan, başta akademiyi düşünmeyip sonradan girmiş, ab politikaları gibi hayli sıkıcı konuları bile esprileriyle renklendirip öğrencilerini eğlendirebilen, sık sık fransa’dan ve fransa’da yaptıklarından bahseden, odasında öğrencileriyle 2 saat konuşabilen, bilgi üniversitesi’nin süper hocalarından biri.

(gemini stonehead, 06.04.2007 20:08 ~ 20:09)

kendisinden ders almaya henuz baslamamiza ragmen oldukca eglenceli yapisiyla okuldaki favori hocalarimizdan olmustur,derse gec gelen insanlarla yapmis oldugu sarkastik konusmalarsa tadindan yenmez,…

(dark darkest darko, 27.02.2008 14:30)

dün habertürk’de gördüm. mimikleri falan süper hakkaten. cahil dincinin cahil sosyalizm tanımlamasını düzeltirken ortaokul çocugu yapmaz böyle falan diye de ayar verdi. böyle adamlar birtakım ciddi konularda iddiaları olan kör, cahil dincileri döve döve eğitmeli. …

(rainarc, 21.07.2009 14:40 ~ 14:48)

final sınav sonuçlarına yapılan itirazlara karşı bilgi online da yaptığı açıklama:

değerli arkadaşlar

bu yarıyıl verdiğim her iki ders için de, notlar belli olduktan sonra yapılan itirazlar karşısında hayretlere düşmemi mazur görürsünüz. bazı temel ilkeleri hep beraber hatırlamakta fayda görmekteyim:

1. istanbul bilgi üniversitesi öğretim görevlisi olarak, temel vazifem adı geçen derslerin içeriklerini sizlerle kabul edilebilir akademik bir düzeyde paylaşmaktır. bu, sizin verdiğim tüm notları ezberleyerek sınavda, sorduğumu tahmin ettiğiniz sorulara bol bulamaç cevaplar yazmanız sonucu geçer not almanız gibi bir denkleme işaret etmez.

2. ingilizceniz çok iyi olmayabilir, benimki muhtemelen sizinkinden biraz daha iyi ancak tümüyle tarzanca yazılmış, arasında herhalde anlamamı kolaylaştırmak için türkçe sözlükler serpiştirilmiş kimi denemeleri anlamam mümkün olmamaktadır. bunları “olsa olsa” yöntemiyle düzelterek, sıfır atmaktansa öğrencinin aktarmak istediği bilgi kırıntılarına not verebilmek için ardıcıl bir çaba gösterdiğimi bilmenizi hasseten rica ederim.

3. kağıtları düzeltirken isimlerinize bakmam, ancak nihai notu hesaplarken listede isimlerinizin karşısına gelen sütunlarda not hesaplaması yaparken adınızı görürüm. genelde notum kıt değildir…

4. maddi hata itirazı, temyiz müessesesi değildir… …maddi hata itirazı öğrenciye not pazarlığı yapma imkanı vermez. eğitmeni “notları toplamaktan aciz insan” durumuna düşüreceğini hesaba katmadan “aman itiraz edeyim nasılsa bir şeyler çıkar” tavrı, sizleri beyhude hayallere sürüklemesin.

5. sınav kağıdınızı görmek istemek en tabii hakkınızdır. bu kağıtları benim size okumamı ne kadar istersiniz gerçekten, onu bilemem. f almış bir kağıt, inanın bana gerçekten f dışında herhangi bir not alamayacak kağıttır. ama arzu ederseniz birlikte tekrar otopsi yaparız.

6. kağıtlarımı kendim okurum. kendim düzeltirim. kendim not atarım. bütün meslekdaşlarım bölümde aynı şekilde davranırlar. bu temel gerçeğin bilinmesinde ve paylaşılmasında yarar görürüm.

7. başarısızlık oranları en düşük dersleri verdiğimi sanıyorum, ancak altını çizerek belirteyim, her ders kendi içinde değerlendirilir, diğer bütün derslerden geçmiş olduğunuzu söylemeniz, bu dersten geçerli not almanız gerektiğine işaret etmez.

saygı ve sevgilerimle

emre gönen

(ovdeusun, 14.02.2010 00:44)

sıra sıra ve anladığım kadarıyla eski, yıllanmış pipolara sahip direktör. tütün olarak ne kullanıyor acaba?

(orakl, 27.02.2010 22:27)

dersleri çok keyifli geçen çok kafa bir hoca olmasının yanı sıra french history(ir413) dersini de aldıktan sonra kesinlikle insana fransızca öğrenme hevesi kazandırdığını düşündüğüm okuldaki en eğlenceli hocalardan biridir.

(wannadies, 14.02.2010 20:23)

Powered by Openmedia