BİLGİ hayallerimin peşinden gitmemi sağladı

Gülşah İmat, lisede Bilişim Teknolojileri Bölümü’nde, Web Tasarımı ve Programlama dalındaydı. Sıfırdan bir site tasarlamak; renklerine, şekline, düzenine karar vermek ve bunu sadece kendi çizgileri doğrultusunda yapmak onu oldukça heyecanlandırıyordu.

Daha sonrasında fark ettim ki aslında kodlamadan değil, tasarımdan daha çok zevk alıyordu. Bu sayede üniversitede hangi bölüm okuyacağına nihayet karar vermişti.  Artık grafik tasarım okuyacağından emindi. Çoğu üniversitenin tanıtım günlerine gidip okullarını ve hocalarını ziyaret etti. En son ziyaret ettiği üniversite İstanbul Bilgi Üniversitesi’ydi. BİLGİ’ye geldikten sonra gezmiş olduğu tüm üniversitelerin buranın yanında çok zayıf kaldığını hissetti. Tanıtım günlerinde  anlatılan olanaklar, sosyal hayat, dersler ve araç-gereçler tam olarak gerçeği, hatta gerçeğinden daha fazlasını yansıtıyordu. Hayatında vermiş olduğu en iyi kararlardan biri İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni kazanmak oldu. Gülşah’a BİLGİ’yi sorduğumuzda sorumuzu: “Oldukça kapsamlı bir okul olan BİLGİ; gerek öğretmenleriyle, gerek derslerde kullanacak olduğumuz araç-gereçlerle son derece iyi bir öğrenim hayatını bizlere sunmuş oldu. Her derste kendi dallarında ayrı ayrı uzmanlaşmış öğretmenlerle daha ilk haftadan itibaren çok fazla bilgi birikimine sahip olmuştuk. Görmüş olduğumuz her ders aslında puzzle’ın birer parçası gibiydi, bir derste ihtiyacımız olan yan bilgiyi diğer derslerden alıyor ve puzzle’ın son haline baktığımızda çok güzel işler çıkardığımızı görüyorduk. Öğretmenlerin ders işleyiş tarzları sahip oldukları bu bilgi birikimini aktararak bizi gerçek hayata hazırlamaktı. BİLGİ’de sadece okulda olan okulda kalmaz, gerçek hayatınızda sizin hep yardımcınız olarak kalır. Bize en iyi örneğinden tutup en kötü örneklerine kadar her şeyi deneyimleten BİLGİ akademisyenleri, gerçek hayatta bir sorunla karşılaştığımızda nasıl başa çıkabileceğimizi, süreçleri en iyi şekilde nasıl yöneteceğimizi öğrettiler.” şeklinde yanıtladı.

Üniversiteye ilk başladığında tasarıma, tipografiye, renk – teori bilgisine vb. dair hiçbir fikri yokken BİLGİ’de geçirmiş olduğu bu 2 senede alanı ile ilgili her konuda deneyimi, çalışmaları oldu. Şu anda Flormar markasında Grafik Tasarımcı olarak çalışıyor.

Powered by Openmedia