BİLGİ’de yeni spor programları açmak için çalışıyor

BİLGİ Halkla İlişkiler Bölümü’nden 2006 yılında mezun olan Çiğdem Erdem Şener, şimdilerde spor odaklı reklam ajansı Sportsnet Group’ta İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden sorumlu Müşteri İlişkileri Uzmanı olarak çalışıyor.

Halkla İlişkiler Bölümü’nden 2006 yılında mezun olan Çiğdem, öğrenciliği boyunca çeşitli yerlerde stajlar yaptı. Öğrenciliğinin son yılında Yapı Kredi Emeklilik’in Kurumsal İletişim Departmanı’nda çalıştı. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi’nde hem çalıştı hem de “İnsan Kaynakları” alanında yüksek lisans yaptı. Sportsnet Group’ta İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden sorumlu Müşteri İlişkileri Uzmanı olarak çalışan Çiğdem, BİLGİ Spor Bilimleri ve Teknolojileri Yüksekokulu’nun kurulması projesini yürütüyor.

Öğrenciliği boyunca staj yaptı

Öğrencilik yıllarında zorunluluk olmamasına rağmen her yazını çeşitli ajanslarda staj yaparak geçiren Çiğdem, ilk stajını şu an çalıştığı Sportsnet Group’ta yaptı. Öğrenciliğinin son yılında da üniversitenin projesiyle bir yılını “Mentorship” programına katılıp Yapı Kredi Emeklilik Kurumsal İletişim Departmanı’nda çalışarak geçirdi.

Lisans eğitiminin ardından Bahçeşehir Üniversitesi’nde “İnsan Kaynakları” alanında yüksek lisans yapan Çiğdem, ardından İstanbul Institute tarafından yapılan Sosyal Medya Uzmanlığı ve Dijital Pazarlama Sertifika Programı’nı başarıyla tamamladı. Bu sırada Bahçeşehir Üniversitesi’nde iş hayatına da atılarak Yurt Dışı Program Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Evlendikten sonra, öğrencilik yıllarında staj yaptığı ve gönül bağının hiç kopmadığı Sportsnet Group’ta İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden sorumlu Müşteri İlişkileri Uzmanı görevine transfer oldu.

Yaptığım işlerde hocalarımın izleri var

Yaptığı işlerde her zaman üniversitede aldığı eğitimin ve hocalarının izleri olduğunu söyleyen Çiğdem, “Bu izler, gerek zihnimde yer eden önerileri/görüşleri ile gerek yaptırdıkları uygulama çalışmalarında edindiğim tecrübeler vasıtası ile gerekse de takip etmemizi önerdikleri ama asla zorunlu tutmadıkları yayınlarla önümde açılan ufku takip ederek belirginleşti” diyor.

BİLGİ Spor Bilimleri ve Teknolojileri Yüksekokulu’nu kuracağız

Spor alanına ilgisinin nasıl başladığını ve şu anda neler yaptığını ise Çiğdem şöyle anlatıyor: “Hem kardeşimin hem de eşimin basketbolcu olması sebebi ile spor benim hayatımda hep bir şekilde var oldu ama ben ne yazık ki sporda izleyici ve sağlıklı yaşam için spor salonu sporcusu olmaktan öteye gidemedim. Fakat, ne mutlu ki Türkiye’nin ilk spor odaklı reklam ajansında çalışarak, ekip arkadaşlarımla beraber başarılı projelere imza atıyoruz. Her branştan sporun içindeyiz. Şu anda BİLGİ Spor Bilimleri ve Teknolojileri Yüksekokulu’nun eğitim hayatına başlaması için çalışıyoruz. Bu sürecin ilk adımı olarak spor dünyasının önemli isimlerinin yer alacağı bir lansmanımız olacak. Ayrıca BİLGİ Gastronomi Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Z. Dilistan Shipman ile şirketlerimizden sportstv’de önümüzdeki dönemde yayınlanmaya başlayacak bir program çekiyoruz.”

Arkadaşlarına hediyelikler hazırlıyor

İş hayatı dışında arkadaşlarıyla evde vakit geçirmekten hoşlanan Çiğdem, fitness’a gitmekten, yeni çıkan filmleri izlemekten, köpeği Ares ile ilgilenmekten ve kitap okumaktan zevk alıyor. Çiğdem’in ilginç bir özelliği de nikah şekeri, doğum günü, kına hediyelikleri, sabunlar, kokulu taşlar tasarlayarak bunları sevdikleriyle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.

Çiğdem’in gelecek planı ise, olmasının zaman alacağını bilmesine rağmen sakin bir yerde ailesi, köpekleri ve çiftlik hayvanlarıyla beraber dingin bir hayat yaşamak.

 

Powered by Openmedia