Kişisel gelişim yolculuğunun en önemli adımı!

Çiğdem’in 2001 yılında İletişim Fakültesi’nde başlayan yolculuğu, her zaman BİLGİ’li olmanın ayrıcalığına sahip olma sebebi ile çok renkli bir öyküye dönüştü. Daha eğitimin ilk yılından itibaren üniversitenin ona sunduğu olanaklar ve açtığı kapılar ile pek çok kurumla daha iş hayatında aktif olmadan tanışma şansına sahip oldu.

Eğitim hayatının ilk yılında Türkiye’ nin ilk ve hala da tek olma özelliğini taşıyan 360 derece spor iletişimi yapan şirketler topluluğunda stajyer olarak başladığı çalışma hayatı, daha sonra üniversitenin halkla ilişkiler departmanında çalışan öğrenci statüsünde yer alması, pek çok farklı kurum ve kuruluşta stajyer olması ile bambaşka bir şekle büründü. Kariyer merkezi ve BİLGİ Eğitim tarafından düzenlenen pek çok farklı organizasyonda hem katılımcı hem de çalışan oldu.  Üniversite eğitiminin son yılında içerisinde bulunduğu grup ile birlikte BİLGİ’den  aldığı sonsuz destek sayesinde hayata geçirdiği bitirme projesi olan “santral’e bağlan” isimli sosyal sorumluluk projesi sayesinde hem akademik eğitimini aldığı üniversiteye uygulanabilir bir proje bırakmış,  hem de kendi kişisel gelişim yolculuğunda toplum için sosyal sorumluluk bilincinin önemini kavramış oldu.

BİLGİ’den aldığı motivasyon ve eğitim hayatı boyunca sürekli kendini geliştirmek üzere yaptığı çalışmalarla mezun olmasının ardından 5. ayda bir başka vakıf üniversitesinde önemli ve değerli bir startup projenin başına getirilerek 9 yıllık uzun bir kariyer yolculuğu yaptı. Hem çalıştı hem de İnsan Kaynakları alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 9 yılın sonunda  bir kariyer  sürprizi olarak ilk stajını yaptığı 360 derece spor iletişimi şirketler topluluğunda İstanbul Bilgi Üniversitesi ile yapılan işbirliği ile kurulan Spor Yöneticiliği Lisans Programı’ndan sorumlu proje yöneticisi olarak kariyerini sürdürüyor ve şu satırlarla sözlerini tamamlıyor: “BİLGİ’li olma ayrıcalığı ile daha kapısından girdiğiniz andan itibaren büyük bir ailenin parçası olmak, daha öğrencilik sırasındayken iş dünyasının basamaklarına adım atmak en önemlisi de sonsuz ilgi ve destek görmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. BİLGİ’li olma ayrıcalığına hoş geldiniz.”

Powered by Openmedia