Olympus’un tüm ürünlerinden Burak sorumlu

Burak Aras / Matematik ve Bilgisayar Bilimleri-2002 / Mega Özel Sağlık Hizmetleri Ürün Müdürü

Olympus’un tüm medikal ürün gruplarından ve bu ürünlerle ilgili eğitimden sorumlu. Flexible ve cerrahi görüntüleme sistemleri, enerji grubu ve endoterapi ürünleri için çalışıyor.

Eczacı olan babasının ve amcasının sağlık sektöründe olması Burak’ın medikal sektörünü seçmesine etki eder. “Medikal sektörünü, çok hızlı değişen ve gelişen sağlık teknolojileri nedeniyle seçtim” diyen Burak, BİLGİ’de aldığı eğitim ve alt yapının, sürekli güncellenen medikal sektöründeki faaliyetlerden haberdar olmasını, yenilikleri kavramasını, bir adım öne geçmesini, kariyerinde daha hızlı fakat emin adımlarla ilerlemesini sağladığını dile getiriyor.

Üniversitede okurken, staj yapma fırsatı bulamayan Burak, BİLGİ’nin öğrencilerine sağladığı olanaklardan faydalanarak, çalışan öğrenci programı kapsamında kütüphanede görev alır. Aynı yıllarda part-time olarak kurumsal firmalara harware ve software çözümleri sunan bir firmada çalışır.

 

Önce teknoloji alanında çalıştı

Mezun olduktan sonra, önce askerlik hizmetini tamamlayan Burak, yaklaşık bir yıl kadar internet tabanlı yazılımlar yapan CE Technology isimli bir firmada, müşteri hizmetleri koordinatörü olarak projelere yönelik satış stratejilerinin belirlenmesi, yazılım ve grafik tasarım ekibinin organizasyonu, sonlandırılmış projelerin müşterilere teslimi ve kullanıcı eğitiminin verilmesi gibi işlerde çalışır.

2005 yılı Eylül ayında, şu an çalıştığı Mega Özel Sağlık Hizmetleri AŞ’de cerrahi sistemler pazarlama ve satış sorumlusu olarak işe başlar ve sektöre adım atar. Bu dönem, cerrahi sistemlerin pazarlama ve satışı, satış sonrası kurulum ve eğitimlerinin verilmesi, müşteri ve teknik servis personeli arasındaki koordinasyonun sağlanması ve yönetime gerekli raporlamanın sunulması gibi görevleri üstlenir.

İki yıl bu görevi yürüttükten sonra, Ağustos 2008’de cerrahi sistemler ürün müdürü olarak yeni görevine başlar. Bu görevde ise, yine görüntüleme sistemleri ve sistem entegrasyonlarının pazarlama ve satış faaliyetlerinin yürütülmesi, rakip firmaların faaliyet takibi, pazarlama ve satış sorumluları ile gerçekleştirdikleri faaliyetlerin yönetime sunulması işlerinden sorumlu olur. 2007 yılı Ekim ayında, 1998 yılından beri birlikte olduğu Güliz Hanım ile evlenen Burak’ın şu an beş yaşında Doruk isminde bir oğlu var.

Olympus Endoskopi ve Görüntüleme Sistemleri’nin Türkiye distribütörlüğünü yapan Mega Özel Sağlık Hizmetleri’nde halen profesyonel eğitim ve ürün müdürü olarak çalışmaya devam eden Burak, Olympus’ un tüm medikal ürün gruplarından ve bu ürünlerle ilgili eğitimden sorumlu olduğu yeni görevini, 2011 yılı Haziran ayında itibaren yürütüyor.

 

Başarılı projelere imza attı

Bugün ayrıca Flexible ve cerrahi görüntüleme sistemleri, enerji grubu ürünleri ve endoterapi ürünlerinin satış, pazarlama ve finansal hedeflerinin planlanması, ürün ve bölge müdürleri ile birlikte satış ekiplerinin hedef ve planlarının belirlenmesi, yeni lansmanı yapılan tüm ürünlerin eğitim faaliyetlerinin personele verilmesi gibi konularda çalışmalar yapan Burak, cerrahi sistemler ürün müdürlüğü görevi dönem, başarılı şekilde hayata geçirilen pek çok projede çalışır. Bu projelere örnek veren Burak, iki sene önce, bir eğitim ve araştırma hastanesine entegrasyon sistemi kurduklarını söylüyor.

İki yılda tamamlanması gereken Olympus Endoalpha Ameliyathane Entegrasyon Sistemleri projesinin koordinatörlüğünü yapan Burak, bu projeyi ekip olarak altı ay gibi kısa bir sürede teslim ettikleri ve ülkemize böyle güzel bir sistem kazandırdıkları için gurur duyduğunu belirtiyor. Burak, şu aralar görev değişikliği nedeniyle, özellikle şirket içi eğitimler, ürün lansmanları ve yönetimsel faaliyetlerin zamanının çoğunu aldığını söylüyor.

Şirket olarak, üç yıl üst üste üstün satış ve pazarlama başarısı göstererek Ortadoğu ve Afrika’nın en iyi distributörü ödülüne layık görüldüklerini açıklayan Burak, gelecekte de medikal sektörün içerisinde yer almak istiyor. İş dışındaki zamanlarda balık tutmak ve akvaristlik ile ilgilenen Burak’ın evinde büyük bir akvaryum bulunuyor. Ayrıca Ankara’nın iş yaşamından kurtulmak amacıyla hafta sonları olta balıkçılığı yapmak için çevredeki il ve ilçelere seyahat ediyor.

 

DÜN

DR. CHRIS STEPHENSON

BİLGİSAYAR BİLİMLERİ LABORATUARI

 

BUGÜN

BÜLENT ECZACIBAŞI

Q’BA BAR

 

EN SON

BİR ADA HİKAYESİ 2 (YAŞAR KEMAL)

ARGO, LİNCOLN

DUBAİ

Powered by Openmedia