Pazarlama ve işbirlikleri direktörü olarak çalışıyor

BİLGİ İşletme mezunlarından Bora Işık, Türkiye’nin önde gelen alışveriş mecralarından N11’de Pazarlama ve İşbirlikleri Direktörü olarak çalışıyor. İlk iş deneyimini dış ticaret alanında edinen Işık, ideallerine ve kişisel motivasyonuna daha uygun olduğunu için pazarlama alanına geçiş yapmış.

N11’de 1-1 Pazarlama ve İşbirlikleri Direktörü olarak çalışan Bora Işık, BİLGİ İşletme mezunlarından. Işık’ın BİLGİ’yi seçmesindeki en önemli nedenler eğitim, öğretim kalitesi ve üniversitenin çok kültürlülüğe olan inancı olmuş.

“Meraklı ve sorgulayan bir öğrenciydim” diyor Işık ve üniversite yıllarını şu sözlerle anlatıyor: Merakımı fark eden bana yardımcı olan, önümü açmak isteyen, hem okul hem hayat dersi veren birçok hocam vardı. Bunun yanı sıra eğlenceli eğitim hayatı geçirdik. 

BİLGİ okuldan iş yaşamına geçişi kolaylaştırıyor

İş hayatında BİLGİ’li olmanın avantajlarını sorduğumuz Işık, sorumuzu şöyle yanıtlıyor: “Öncelikli olarak fikirlere, kültürlere karşı açık olmayı öğreniyorsunuz. Okulda öğrenilen konuları nasıl iş hayatına aktaracağımız ile ilgili düşüncelere okul yıllarında başladığımız için okuldan iş yaşamına geçiş kolaylaşıyor.”

Işık, ilk iş deneyimini dış ticaret alanında kazanmış. Ancak kısa bir sürede bu alanın kendisine yeterince uygun olmadığını anlamış ve pazarlama sektörüne geçiş yapmış. Işık, bu geçişi şu sözlerle anlatıyor: “Bir bankada dış ticaret yönetici adayı olarak işe başladım ve çok kısa bir süre içerisinde yeteneklerimin ve motivasyonumun bu alandan ziyade pazarlama alanında olduğunu fark ettim ve pazarlama iş koluna yöneldim.”

İlk iş deneyi olan dış ticaret alanında da gerekli başarıyı yakalayan Işık, bu alanının kişisel motivasyonu için çok uygun olmadığını fark ederek harekete geçmiş. Dış ticaret alanının kendisini yeterince tatmin edemeyeceğini söylüyor ve “Kısa bir süre içerisinde başka bir bankanın yönetici adayı programına başladım ve pazarlama departmanında bana ve ideallerime uygun bir işe başladım.”

Fikir alışverişi yaptığı küçük grubunu özlüyor

Öğrencilik günlerinize dair en çok neyi özlüyorsunuz sorusuna şöyle cevap veriyor Işık: “Bazı derslerin ardından kütüphaneye gidip o konu üzerinde araştırdığımız ve konuyu sonrasında açık alanda tartıştığımız küçük bir grubumuz vardı. Bu ortamı özlüyorum.”

Yoğun bir tempoda çalışan Işık, boş zamanlarında ailesi ve arkadaşlarıyla zaman geçiriyor.

Powered by Openmedia