Saha satış müdürü olarak çalışıyor

Aktif bir öğrencilik hayatı geçiren Özgenç Öztürk, takipçisi olduğu akaryakıt sektöründe çalışmayı hedeflemiş ve yaptığı başvurularla hedefine ulaşmış. Öztürk, şu anda hem global ölçekte hem de Türkiye’de önemli bir pazar payına sahip olan Total Oil’de Saha Satış Müdürü olarak çalışıyor.

Total Oil Türkiye’de Saha Satış Müdürü olarak çalışan Özgenç Öztürk’ün BİLGİ’yi tercih etmesinin en önemli sebebi BİLGİ’li arkadaşlarının referansı olmuş. Ayrıca BİLGİ’nin akademik kadrosu ve kampusu Öztürk’ün seçiminde etkili olan iki önemli kriter.

BİLGİ’de geçirdiği günlere yeniden dönmek istiyor Öztürk ve BİLGİ’nin öğrencilerini sosyalleştirirken sorumluluk aşıladığını belirterek, “O kültür bende BİLGİ’den hatıra” diyor.

BİLGİ’nin öğrencilerine kattığı vizyonu önemli bir değer olarak görüyor ve şöyle diyor: “BİLGİ, üniversiteler arasında kısa sürede saygınlığını üst seviyelere çıkarmış bir üniversite. Daha öncede dediğim gibi akademik kadronun kendi alanlarında  çok önemli kişilerden oluşması bu saygınlığın hızla artmasına sebep. Bu değerli kadronun öğrencilerine verdiği vizyon her zaman artı bir değer.”

Öztürk, kullanıcısı olduğu akaryakıt sektörünü merakla takip ediyormuş ve bir arkadaşının tavsiyesi üzerine bir akaryakıt firmasına başvurmuş. Başvurusu olumlu sonuçlanmış ve 7 yıl bu alanda çalışmış.  Yaklaşık 1,5 yıl önce Total Oil Türkiye’ye geçiş yapan Öztürk, kariyerine burada devam ediyor.

Sektör değerlendirmesini okurlarımızla paylaşan Öztürk, “Akaryakıt sektörü yaklaşık 85 dağıtım firmasının ve yaklaşık 13.500 adet akaryakıt istasyonun faaliyet gösterdiği bir sektör. Son 10 yılda özellikle rekabetin artmasında dolayı sektör hizmet rekabetine dönmüştür. Rekabetten kasıtım şu, tüm oyuncular benzin,motorin ve lpg satıyor. Tüm oyuncuların aynı ürünü sattığı bir piyasada farklılık hizmetle geliyor. Hizmet rekabeti son yıllarda çok arttı. Dağıtım firmaları sürekli inovatif projelere büyük zaman ve para harcamakta. Bu rekabet hem dağıtım firmalarının kendilerini yenilemeleri, yenilikleri takip etmeleri ve gelişmelerle ilgili çok dikkatli olmalarını sağlıyor hem de müşterilerin üst düzeyde hizmet ve kaliteli ürünle buluşmalarına yardımcı oluyor” ifadelerini kullanıyor.

BİLGİ’de aldığı eğitimi patiğe dönüştürmüş

İlk işine askerlik görevini tamamladıktan sonra başlayan Öztürk sünger, mobilya ve kumaş üretimi yapan fabrikalar bulunan bir aile kuruluşu olan TİPİ GROUP bünyesinde çalışmış. İlk iş deneyimini şu sözlerle anlatıyor: “Yeni mezun, askerden yeni gelmiş ve ilk iş deneyimi olan birisi için tam bir okul oldu benim için. Okulda aldığım kuvvetli teorik eğitimi, pratikle buluşturmanın heyecanı ve mutluluğunu hala hatırlarım.”

Üniversite yıllarında grup projelerini tamamlamak için arkadaşlarıyla kütüphane veya kantinde buluşan Öztürk, sohbet etmekten dolayı saatlerce projeye başlayamadıkları günleri gülümseyerek hatırlıyor. Ayrıca hocalarla yapılan sohbetleri ve BİLGİ’deki sosyal faaliyetleri de özlüyor.

İş dışındaki vaktinin büyük bir çoğunluğunu ailesiyle geçiren Öztürk, “Yaklaşık 2 yaşında bir kızım var. Vakit, O’nun peşinden koşmakla geçiyor vakit. Bunun dışında iyi bir futbol izleyicisiyim ve dekorasyona meraklıyım. Yenilikleri takip etmeye çalışıyorum. Vakit buldukça sinema ve tiyatroya gidiyorum.

 

Powered by Openmedia