Başarılı BİLGİ mezunu hayata gözlerini yumdu

Enerji dolu yapısı ve çalışkanlığıyla adından söz ettiren BİLGİ İşletme mezunu Demet Ercan’ın 37 yıllık hayat yolculuğu son buldu. Kalbi sağda olan ve yaşaması mucize olarak görülen Ercan, ardında güçlü kişiliğini ve marketing alanında elde ettiği başarılarını bıraktı. 

BİLGİ İşletme mezunlarından Demet Ercan, 37 yıldır bir mucize şeklinde sürdürdüğü yaşam serüvenine gözlerini yumdu. Kalbi doğuştan sağda olan Demet Ercan’a tıp dünyası bir mucize olarak bakıyordu. Kişisel motivasyonuyla kendi mucizesini yaratan Ercan, 38’inci doğum gününe 15 gün kala hayatını kaybetti.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Demet Ercan, eğitimine Amerika’da devam etti. Türkiye’ye döndükten sonra özel bir şirkette pazarlama müdürü olarak çalışan Ercan’ın kalbi göğüs kafesinin sağ tarafında bulunuyordu. Doktorların “Yaşaması için mucize gerekli” dediği Ercan, çocukken Amerika’da 2 kez açık kalp ameliyatı oldu. Geçtiğimiz ay nefes darlığı şikâyetiyle hastaneye giden Ercan’ın kalbi durdu. Doktorların müdahalesi sonucu Ercan’ın kalbi tekrar çalıştırılsa da 3 saatten fazla dayanamadı. Arkadaşları, bir mucizeyi gerçekleştiren ve tıp literatürüne geçen Ercan’ın ardından  “Hastalığından söz ettirmeyi hiç sevmezdi. O çok çılgındı. Hayat doluydu. Çok çalışkandı. Ona ölmek hiç yakışmadı” ifadelerini kullandı. Ercan için Levent Afet Yolal Camii’nde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi ve cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

1996 yılında Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olan Ercan, 1998 yılında başladığı BİLGİ’de İşletme eğitimi aldı ve ardından aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Önde gelen gıda şirketlerinin pazarlama biriminde çalışan Ercan, 2007- 2013 yılları arasında McDonald’s Ülke Sorumlusu olarak çalıştı. Ardından Little Caesars Pizza’da Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ercan, son 4 aydır Saloon Burger’de Pazarlama Müdürü olarak çalışıyordu.

Powered by Openmedia